← НАЗАД НА БОЗА
7 нови свадбени трендови што ќе ја одбележат 2019. година

7 нови свадбени трендови што ќе ја одбележат 2019. година

Новите свадбени трендови секогаш се возбудливи и убави. Погледнете што ќе биде модерно и релевантно во 2019. година и кои трендови ќе ја направат свадбата...

Мојата венчавка | Нема коментари

„Летечки килим“ во средината на собата

„Летечки килим“ во средината на собата

Освежете го ентериерот: интересно и комфорно за тинејџери. Обично парче килим може да стане „летечки килим“ каде што тинејџерите ќе поминуваат...

Мојот дом | Нема коментари

Возрасните никогаш не прават грешки: Тоа не е вистина, како и следните родителски совети

Возрасните никогаш не прават грешки: Тоа не е вистина, како и следните родителски совети

Иако родителите обично се во право, постојат неколку совети кои се навистина застарени. Сè што е на интернет не е вистина Се разбира, советите на една...

Моето семејство | Нема коментари

Провлекувањето на конецот низ иглата е толку лесно што ќе се запрашате како не сте го знаеле ова претходно

Провлекувањето на конецот низ иглата е толку лесно што ќе се запрашате како не сте го знаеле ова претходно

Колку ви е потребно да го извлечете конецот низ иглата? Дали ви требаат очила? Прецизност? Мирна рака? Всушност, немате потреба од ништо од ова. Само...

Брзо и Корисно | Нема коментари

ОСНОВЕН ФИТНЕС ЗА ЖЕНИ: со една вежба до совршено обликувани раце

ОСНОВЕН ФИТНЕС ЗА ЖЕНИ: со една вежба до совршено обликувани раце

За убаво затегнати мускули на рацете не ви требаат многу справи во теретаната! На скалите, на столчето, со само неколку мали тегови, можете да ги...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Овој фустан наскоро ќе ги преплави нашите Instagram feed-ови

Овој фустан наскоро ќе ги преплави нашите Instagram feed-ови

Прилично ефективно, женствено, удобно и едноставно идеално пролетно парче. Пролетта е пред вратата, а ние со нетрпение чекаме да ги видиме првите...

Мода | Нема коментари

КАЖУВАЈТЕ МУ ГИ ОВИЕ ФРАЗИ на вашиот партнер и ќе бидете СРЕЌНИ!

КАЖУВАЈТЕ МУ ГИ ОВИЕ ФРАЗИ на вашиот партнер и ќе бидете СРЕЌНИ!

Ако сакате да ја одржите вашата врска среќна, започнете со користење на овие фрази. Девојки, иако момците понекогаш се воздржани и на растојание, тие...

Секс и Односи | Нема коментари

Маски кои ќе ја освежат вашата кожа и ќе ја подготват за пролет

Маски кои ќе ја освежат вашата кожа и ќе ја подготват за пролет

Отстранете ги трагите кои зимата ги оставила врз вашата кожа! Колку и да ја негувате кожата, врз неа ќе има видливи последици од зимата, па дури и...

Убавина | Нема коментари

Насмевката е најубавиот аксесоар … добро, и овие чизми …

Насмевката е најубавиот аксесоар … добро, и овие чизми …

...

Стил на денот | Нема коментари

Сутлијаш од рерна

Сутлијаш од рерна

Состојки 1 л млеко 1/2 чаша ориз со кратко зрно 1/4 чаша шеќер По желба, Линолада, Нутела, цимет, Matcha прав, боровинки и друго овошје Подготовка -...

Мојата кујна | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk