← НАЗАД НА БОЗА
По ова езеро во Таџикистан многумина се обиделе да пловат, но толку е солено што е неподвижно

По ова езеро во Таџикистан многумина се обиделе да пловат, но толку е солено што е неподвижно

Ги менува боите во текот на денот од неколку тиркизни нијанси преку смарагдна до темно сина боја. Езерото Каракул е централно-азиска верзија на...

Патувај | Нема коментари

Во Германија, постигнат светски рекорд за најголем собир на штрумфови

Во Германија, постигнат светски рекорд за најголем собир на штрумфови

Светски рекорд за најголем собир на штрумфови беше постигнат во еден мал град Lauchringen во јужниот дел на Германија, три години по првиот неуспех на овој...

Интересно | Нема коментари

По речиси осум години од смртта, се појави нова песна со гласот на Ејми Вајнхаус

По речиси осум години од смртта, се појави нова песна со гласот на Ејми Вајнхаус

- Работата со пријателите е најдобриот дел од уметничкото творештво. Нас и Ејми, со оглед на тоа што во текот на годините беа мои најблиски креативни...

Новости | Нема коментари

Зошто е штетно за менталното здравје да се биде „ноќна птица“ ?

Зошто е штетно за менталното здравје да се биде „ноќна птица“ ?

Експертите предупредуваат. Да се биде „ноќна птица“ може да биде доста незгодно доколку треба да станете да одите на работа откако сте биле будни...

Здраво тело | Нема коментари

Спојте го неспоивото: Декорација со црвени тонови

Спојте го неспоивото: Декорација со црвени тонови

Ако не сакате една боја да доминира во вашата свадбена декорација, тогаш можете да комбинирате две бои кои можеби не одат една со друга на прв...

Мојата венчавка | Нема коментари

Отмен класичен ентериер со примеси од Далечниот Исток

Отмен класичен ентериер со примеси од Далечниот Исток

Кога ќе посакаме класично опремен дом со примеси на елеганција, доволно е да ги погледнеме делата на американската  дизајнерка на ентериер и да...

Мојот дом | Нема коментари

ПОЗИТИВНА ПСИХОЛОГИЈА: 3 кратки совети за успех во љубовта и животот

ПОЗИТИВНА ПСИХОЛОГИЈА: 3 кратки совети за успех во љубовта и животот

Еден начин да се подигне нашата самодоверба е да се визуелизира. А еве 3 кратки совети со кои ќе успееме во тоа ... Самодовербата е еден од клучните...

Моето семејство | Нема коментари

Направете сами: Како да ја поправите скршената сенка?

Направете сами: Како да ја поправите скршената сенка?

Сигурно ви се случило во брзање, случајно да ви падне вашата омилена сенка и да се скрши. За да ја поправите скршената сенка, ви требаат само неколку...

Брзо и Корисно | Нема коментари

10 нови песни кои ќе ве натераат да вежбате

10 нови песни кои ќе ве натераат да вежбате

Одлична мотивација за одење во теретана! Ако сеуште не сте започнале да вежбате, сега е вистинското време! А во ова, исто така ќе ви помогне и изборот...

Фитнес и Диети | Нема коментари

20 модни парчиња со точки за разигран почеток на пролетта

20 модни парчиња со точки за разигран почеток на пролетта

Дезенот кој секогаш ни ја мами насмевката на лицето. Колку и да го сакаме тренди анимал принтот, ништо не не расвеселува како добрите стари точкички....

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk