← НАЗАД НА БОЗА
10 работи што тој не сака да ги дознаете за неговата машкост!

10 работи што тој не сака да ги дознаете за неговата машкост!

Ќе бидете изненадени ... Всушност, мажите речиси никогаш не зборуваат за пенисот - ниту меѓусебно, а кне пак со нас, жените. Тоа е табу тема и...

Секс и Односи | Нема коментари

ЗА ДЕНОВИТЕ КОГА КОСАТА НЕ ВИ Е ЧИСТА: Со оваа фризура ќе изгледате свежо и модерно!

ЗА ДЕНОВИТЕ КОГА КОСАТА НЕ ВИ Е ЧИСТА: Со оваа фризура ќе изгледате свежо и модерно!

Веќе доцните, а вашата коса е во хаос? Пробајте ја оваа пунџа што се прави лесно и брзо! Косата не ви е баш најчиста и најсјајна, но моментално немате...

Убавина | Нема коментари

„Силно § стилски“

„Силно § стилски“

...

Стил на денот | Нема коментари

Бараше фарба за коса и си ја најде близначката: Не се во сродство, но изгледаат речиси идентично …

Бараше фарба за коса и си ја најде близначката: Не се во сродство, но изгледаат речиси идентично …

Пола Петра (23) од Џорџија и Кејт Мур (29) од Конектикат, колку што знаат, не се во сродство. Сепак, без оглед на разликата од шест години помеѓу нив, тие...

Интересно | Нема коментари

“Legolas” ја запроси пејачката!

“Legolas” ја запроси пејачката!

Венчавка на повидок! Актерот Орландо Блум ја запроси пејачката Кети Пери на Денот на вљубените. Мајката на Кети, Мери Хадсон, ја објави веста за...

Новости | Нема коментари

Што се случува кога ќе испиеме сода бикарбона и кафе: еве како телото реагира на овој чудесен пијалок

Што се случува кога ќе испиеме сода бикарбона и кафе: еве како телото реагира на овој чудесен пијалок

Ве мачи киселина во желудникот по само една чаша кафе? За овој пијалок велат дека ја убива киселината ... Дали вие би ја испиле оваа мешавина? Некои...

Здраво тело | Нема коментари

6 совети за совршена шминка доколку носите очила со диоптер

6 совети за совршена шминка доколку носите очила со диоптер

За сите невести кои носат очила, овие совети ќе ви бидат од голема корист. Со соодветна шминка, вашиот поглед може да биде заносен и додека носите...

Мојата венчавка | Нема коментари

Стан со многу зеленило во Барселона

Стан со многу зеленило во Барселона

Овој инспиративен стан се наоѓа во Барселона. Тој беше дизајниран од страна на Egue y Seta во 2017 година. Станот е многу светол и со отворен план. Основните...

Мојот дом | Нема коментари

14 часа на ден: Мајчинството е подеднакво на работата на две и пол работни места

14 часа на ден: Мајчинството е подеднакво на работата на две и пол работни места

Мајките признаа дека извршувањето на сите обврски, кои им се протегаат во 14 часа на ден, им ги олеснуваат големите количини на кафе. Тие се чувствуваат...

Моето семејство | Нема коментари

Еве како лесно и од прв обид ќе закачите слика или огледало на ѕидот…

Еве како лесно и од прв обид ќе закачите слика или огледало на ѕидот…

Да се закачи слика на ѕидот и да се постави право да стои за многумина е невозможна мисија. Но, постои еден трик што  вклучува само вилушка,...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk