← НАЗАД НА БОЗА
Положбата на раката која ја интензивира секоја диета: овие два прста ги топат мастите и вишокот на килограми

Положбата на раката која ја интензивира секоја диета: овие два прста ги топат мастите и вишокот на килограми

Surya на санскрит го означува Сонцето, а оваа мудра е наречена токму по него затоа што придонесува за зголемување на влијанието на елементот оган врз...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Модата од Париз за 2019: 5 модели на чевли што ќе ги носиме оваа пролет и лето

Модата од Париз за 2019: 5 модели на чевли што ќе ги носиме оваа пролет и лето

Директно од Париз доаѓаат најновите модели на чевли што ќе ги носиме оваа пролет и лето. Додека во Њујорк се одржува Fashion week, ние ќе погледнеме назад...

Мода | Нема коментари

Жените открија што приметуваат прво кај мажите

Жените открија што приметуваат прво кај мажите

Одлична вест за мажите! Ќе бидете изненадени од она што ги привлекува женските погледи и на што тие обрнуваат внимание. Списанието Women's Health ги праша...

Секс и Односи | Нема коментари

Маска од мед и цимет која ги отстранува акните и лузните од лицето

Маска од мед и цимет која ги отстранува акните и лузните од лицето

За да ја подготвите оваа маска, потребни се само две состојки кои сигурно ги имате во кујната: мед и цимет! Оваа маска ќе ви помогне да ги елиминирате...

Убавина | Нема коментари

Street style без цензура

Street style без цензура

...

Стил на денот | Нема коментари

Зошто треба да го зголемите внесот на цинк?

Зошто треба да го зголемите внесот на цинк?

Цинкот е суштински минерал неопходен за извршување на бројни физиолошки процеси и метаболички реакции во телото и е неопходен за активност на над 100...

Здраво тело | Нема коментари

Како дождот да не ви го расипе расположението на венчавката?

Како дождот да не ви го расипе расположението на венчавката?

И лошото време нека оди во прилог на доброто расположение и забава. Можете да влијаете врз најголемиот дел од работите поврзани со свадбениот настан,...

Мојата венчавка | Нема коментари

Детска соба како во сон

Детска соба како во сон

Ослободете ја вашата имагинација и разубавете ги просториите на вашите деца. Освежете ја собата со детали и направете ја пријатна за престој и...

Мојот дом | Нема коментари

Приспивните песни станале минато

Приспивните песни станале минато

Има се помалку родители кои ги заспиваат своите деца со песни, онака како тоа го правеле нивната мајка и татко. Овој вечерен ритуал полека заминува во...

Моето семејство | Нема коментари

Практични трикови за организација на домот

Практични трикови за организација на домот

Сите ние сакаме среден и добро организиран дом, но понекогаш очигледните работи не ни паѓаат на памет. Да речеме, блузите од закачалките постојано ви...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk