← НАЗАД НА БОЗА
Жена се породи двапати во месец дена и роди три деца

Жена се породи двапати во месец дена и роди три деца

Жена од Бангладеш двапати се породила во рок од еден месец. Британскиот Би-Би-Си објави дека 20-годишната Арифа Султан предвреме родила момче во...

Интересно | Нема коментари

Дијамантскиот веренички прстен оди во заборав – девојките сега се луди по овој подарок!

Дијамантскиот веренички прстен оди во заборав – девојките сега се луди по овој подарок!

Дали и вие би ги замениле дијамантите за вакво нешто? Иако дијамантите веќе многу години се логичен избор за вереничките прстени, се чини дека полека,...

Мојата венчавка | Нема коментари

Собирал пластични шишиња во дворот. Она што се случило една година подоцна е НЕВЕРОЈАТНО!

Собирал пластични шишиња во дворот. Она што се случило една година подоцна е НЕВЕРОЈАТНО!

Следниот пат кога ќе помислите дека во мал, тесен стан нема место за градина, размислете повторно. Ако има едно нешто што го научивме на YouTube, тогаш тоа е...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Online shopping дестинации кои трендсетерките ги обожаваат

Online shopping дестинации кои трендсетерките ги обожаваат

Време е за пролетен shopping! Понекогаш посетата на shopping центрите и омилените продавници е навистина вистинско задоволство, но мора да признаеме дека нема...

Мода | Нема коментари

БЕЗ ПРИЧИНА СЕ ОПТЕРЕТУВАШ! На овие 10 работи НИЕДЕН маж не обрнува внимание!

БЕЗ ПРИЧИНА СЕ ОПТЕРЕТУВАШ! На овие 10 работи НИЕДЕН маж не обрнува внимание!

Можете да здивнете ... Машки мозокот и женскиот мозок функционираат на сосема поинакви начини, а една од главните карактеристики на женскиот мозок е...

Секс и Односи | Нема коментари

ПРОЛЕТЕН детокс на лицето: Со оваа маска, лицето ќе ви заблеска, а состојките веќе ги имате!

ПРОЛЕТЕН детокс на лицето: Со оваа маска, лицето ќе ви заблеска, а состојките веќе ги имате!

Едноставно и лесно! На пазарот постојат многу производи за нега на кожата кои „ветуваат“ дека ќе ја обноват нашата „природна убавина“, ќе ја...

Убавина | Нема коментари

Ако немате време за цел час јога, направете барем една од овие асанси во денот

Ако немате време за цел час јога, направете барем една од овие асанси во денот

Колку и да сте дисциплинирани, сите ние ги имаме оние денови во неделата или во месецот кога е едноставно невозможно да одвоиме време за нас. Живееме...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Без разлика колку е срамежливо времето, не може да не спречи да бидеме со стил!

Без разлика колку е срамежливо времето, не може да не спречи да бидеме со стил!

...

Стил на денот | Нема коментари

Велат дека летото во Тоскана е навистина посебно па најдовме бутик хотел во кој сакаме да отседнеме

Велат дека летото во Тоскана е навистина посебно па најдовме бутик хотел во кој сакаме да отседнеме

Италија е прекрасна земја што не е далеку, а Тоскана е позната како еден од најубавите делови од неа. Се разбира, ние секогаш сме подготвени за патување,...

Патувај | Нема коментари

Зошто да не внесете малку дезен и во вашиот дом?

Зошто да не внесете малку дезен и во вашиот дом?

Разиграјте го ентериерот! Што имаат заедничко Jackie O., Margot Tenenbaum и Metropolitan Opera House? Секој ги обожава примероците на американската текстилна компанија...

Мојот дом | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk