← НАЗАД НА БОЗА
Обратни стомачни: Чудо од вежба, ги топи масните наслаги од грбот!

Обратни стомачни: Чудо од вежба, ги топи масните наслаги од грбот!

Физичката активност и урамнотежената исхрана одат рака под рака ако сакаме да изгледаме убаво. Масните наслаги на грбот не се толку впечатливи како што...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Најпродаваните фармерки во моментот: Модел по кој полудеа жените од целиот свет

Најпродаваните фармерки во моментот: Модел по кој полудеа жените од целиот свет

До неодамна, најпопуларните фармерки беа skinny jeans фармеркиte, но во последно време жените најмногу се заинтересирани за друг модел. Тоа е посуптилен...

Мода | Нема коментари

Дознајте дали сте НИМФОМАНКА?! Овие 5 знаци укажуваат на тоа

Дознајте дали сте НИМФОМАНКА?! Овие 5 знаци укажуваат на тоа

Нимфоманијата е проблем што сериозно може да го оптовари животот на една жена. Но, не секоја голема желба за секс е знак дека сте нимфоманка. Ова се некои...

Секс и Односи | Нема коментари

Најдобар трик за фенирање

Најдобар трик за фенирање

Ако имате проблеми со фенирањето и многу често вашата коса е непослушна, наместо да бидете рамна и мазна, можеби не сте запознаени со златното фризерско...

Убавина | Нема коментари

Кога не знаете што да облечете, обложете се на црвено

Кога не знаете што да облечете, обложете се на црвено

...

Стил на денот | Нема коментари

Што да се купи на подарок за дете од 12 месеци

Што да се купи на подарок за дете од 12 месеци

Подарок за бебе од една година за многумина претставува кошмар. Време е да дознаете што сакаат бебињата на таа возраст, а да не е скапо. Често сме во...

Моето семејство | Нема коментари

Најевтиниот туристички град во светот

Најевтиниот туристички град во светот

Според пресметката за престој во Каиро на дневна основа, ви требаат 49 евра. Каиро и официјално беше прогласен за најевтин град за краток...

Патувај | Нема коментари

Куферот ви тежи повеќе од дозволеното?

Куферот ви тежи повеќе од дозволеното?

Нема проблем - овој човек знае најдобар трик како да ги измами работниците при чекирање. Речиси секој пат кога патуваме повеќе од 3-4 дена, имаме проблем...

Интересно | Нема коментари

Филм што никој не го побара!

Филм што никој не го побара!

Освен екипата што глумеше во првиот дел. Потсетете се на 2004 година и на филмот "White chicks" во кој двајца агенти на ФБИ (Марлон Вајанс и Шон Вајанс) наоѓаат...

Новости | Нема коментари

Сакате здрави заби и непца? Во виното е спасот!

Сакате здрави заби и непца? Во виното е спасот!

Неодамнешните истражувања често нагласуваадека умереноста во консумацијата на вино има позитивни ефекти врз здравјето. Една нова студија од Шпанија...

Здраво тело | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk