← НАЗАД НА БОЗА
Брзо, лесно и вкусно: Посни стапчиња со семки!

Брзо, лесно и вкусно: Посни стапчиња со семки!

Кога ќе ги направите еднаш, ќе ги направите одново и одново ... Ако сакате семиња, овие стапчиња ќе ве воодушеват. Состојки: - 550 грама брашно - 200...

Мојата кујна | Нема коментари

Најубавите венчаници на модната икона Карл Лагерфилд

Најубавите венчаници на модната икона Карл Лагерфилд

„Германскиот дизајнер, моден гениј, креативен директор на француската и италијанската куќа Фенди и моќта зад брендот Шанел, работеше и на дизајнирање...

Мојата венчавка | Нема коментари

Фенг Шуи експертите советуваат: Отстранете го огледалото од спалната соба!

Фенг Шуи експертите советуваат: Отстранете го огледалото од спалната соба!

Според античката кинеска филозофија на фенг шуи, во спалната соба нема простор за огледало, особено за она кое е свртено кон креветот. Според...

Мојот дом | Нема коментари

Повеќето луѓе ќе го фрлат стариот бојлер. Видете што направи овој човек од него!

Повеќето луѓе ќе го фрлат стариот бојлер. Видете што направи овој човек од него!

За време на реновирањето, многу предмети од куќата завршуваат во ѓубрето. Овој човек го реновирал својот дом и го заменил стариот бојлер. Но, наместо да...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Оваа храна без причина ја бие лош глас и може да ја јадете без никаков проблем

Оваа храна без причина ја бие лош глас и може да ја јадете без никаков проблем

Светски познатата нутриционистка Моника Реинагел често дава совети за исхрана и ги крши митовите за храната. Таа открива и кои намирници, иако веруваме...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Како да ја носите зелената боја!

Како да ја носите зелената боја!

Изберете ја маслиновата нијанса за casual комбинации. Нема поубава боја која потешко се комбинира, од зелената! Но, со неколку трикови, ќе изгледате како...

Мода | Нема коментари

Можеби ќе бидете шокирани: Што кажува вашата омилена поза за вас?

Можеби ќе бидете шокирани: Што кажува вашата омилена поза за вас?

Сексот е еден од најинтимните моменти на жената и мажот, а во омилената поза, партнерите се опуштени и тогаш го покажуваат своето вистинско лице и она...

Секс и Односи | Нема коментари

Голем тренд за 2019 година: Како да ја носите новата омилена нијанса на коса!

Голем тренд за 2019 година: Како да ја носите новата омилена нијанса на коса!

Ви преставуваме неколку предлози за комбинирање на оваа модерна боја на косата во неколку стилови. Ако некогаш сте се запрашале зошто, буквално,...

Убавина | Нема коментари

Не му дозволуваме на сончевото расположение да си оди – само уште еден ден до пролетта!

Не му дозволуваме на сончевото расположение да си оди – само уште еден ден до пролетта!

...

Стил на денот | Нема коментари

Чоколадни бисквити со ѓумбир

Чоколадни бисквити со ѓумбир

Подгответе вкусни чоколадни бисквити со ѓумбир. Состојки: 100 гр путер 1 јајце 200 гр брашно Прашок за пециво 100 гр шеќер ѓумбир, цимет 50 гр...

Мојата кујна | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk