← НАЗАД НА БОЗА
Судот го промени името на детето

Судот го промени името на детето

На брачниот пар од градот Briv la Gajar во југозападниот дел, францускиот суд не му дозволи да го именуваат синот "Grizman Mbape" од презимињата на двајца фудбалери...

Интересно | Нема коментари

“Bohemian Rhapsody” добива продолжение?

“Bohemian Rhapsody” добива продолжение?

Дали би го гледале? Филмот за фронтменот на групата Queen, Фреди Меркјури, е еден од филмовите за кои најмногу се зборуваше во 2018 година. Додека "Bohemian...

Новости | Нема коментари

Ослободете се од главоболката за само 60 секунди!

Ослободете се од главоболката за само 60 секунди!

Ако често имате главоболки или мигрена, веројатно веќе сте се обиделе со неколку методи за ублажување или елиминирање на болката. Сè што сакате во...

Здраво тело | Нема коментари

6 предлози за незаборавна моминска вечер

6 предлози за незаборавна моминска вечер

Моминската вечер најчесто подразбира забава во клуб, со добра музика, танц, смеа и алкохол. Но, тоа не мора да биде така. Убави и незаборавни сеќавања...

Мојата венчавка | Нема коментари

Луксузно опремен стан во кафеава боја

Луксузно опремен стан во кафеава боја

Ако сакате модерен стил, луксуз без кич и елеганција, идејата за уредување на вашиот дом можете да побарате во фотографиите подолу. Обично, современите...

Мојот дом | Нема коментари

Во еден момент во нашиот живот, сите ние се претвораме во нашите родители: Кога и зошто се случува ова?

Во еден момент во нашиот живот, сите ние се претвораме во нашите родители: Кога и зошто се случува ова?

Една неодамнешна анкета покажа дека во одредени години навистина почнуваме да се претвораме во нашите родители. Жените почнуваат да се „претвораат“...

Моето семејство | Нема коментари

Благодарение на овој генијален трик, мајката го научила својот син како да ги врзува врвките!

Благодарение на овој генијален трик, мајката го научила својот син како да ги врзува врвките!

Ова момче се сеќава на неговите искуства кога тој не сакаше да носи патики со врвки, бидејќи го мрзеше да ги врзува. Но, неговата мајка го натера да го...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Вежби за внатрешноста на бутовите – Затегнете ги нозете до совршенство

Вежби за внатрешноста на бутовите – Затегнете ги нозете до совршенство

Имајќи в предвид дека повеќето од нас се впуштија во средување на нашето тело на најдобар можен начин, посебно внимание им посветуваме на тренинзите,...

Фитнес и Диети | Нема коментари

5 модни елементи кои ќе го одбележат светот на аксесоари во текот на пролетта

5 модни елементи кои ќе го одбележат светот на аксесоари во текот на пролетта

Општо е познато дека еден детаљ може да промени сè ... Сега кога се ближи крајот на зимата, конечно е време да почнеме да размислуваме за пролет, пишува...

Мода | Нема коментари

Повеќе од половина од луѓето за време на сексот имаат сексуални фантазии за некој друг

Повеќе од половина од луѓето за време на сексот имаат сексуални фантазии за некој друг

Иако фантазиите се добри за сексуалното здравје, тие можат да бидат опасни за врската, според една студија на британската компанија за секс играчки, Ann...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk