← НАЗАД НА БОЗА
Синот на покојниот крал на поп музиката ја изгубил моќта на говорот: Тој не може да прифати дека Мајкл Џексон злоставувал момчиња!

Синот на покојниот крал на поп музиката ја изгубил моќта на говорот: Тој не може да прифати дека Мајкл Џексон злоставувал момчиња!

Бланкет Џексон буквално занеме кога излезе скандалозниот документарец за непријатните тенденции на неговиот починат татко. Како резултат на...

Новости | Нема коментари

ЕВТИН ПИЈАЛОК КОЈ ГО НАМАЛУВА КРВНИОТ ПРИТИСОК И ГИ ЗАЈАКНУВА КОСКИТЕ: купете во првата продавница, пијте 5 пати неделно

ЕВТИН ПИЈАЛОК КОЈ ГО НАМАЛУВА КРВНИОТ ПРИТИСОК И ГИ ЗАЈАКНУВА КОСКИТЕ: купете во првата продавница, пијте 5 пати неделно

Подобро е да вклучите и млечни производи секој ден покрај овошјето и зеленчукот! Малите промени во исхраната можат да бидат токму оној „волшебен лек“...

Здраво тело | Нема коментари

Кога девојките ќе фатат бидермаер, момците обично реагираат вака

Кога девојките ќе фатат бидермаер, момците обично реагираат вака

Девојките уште од раното детство замислуваат и планираат како ќе изгледа денот кога ќе му се заколнат на избраникот на вечна љубов. Иако поголем дел од...

Мојата венчавка | Нема коментари

Трендови во уредување на ентериерот што ги најдовме на Instagram профилите на нашите омилени трендсетерки

Трендови во уредување на ентериерот што ги најдовме на Instagram профилите на нашите омилени трендсетерки

Кои детали ги забележавме во ентериерите на трендсетерките чиј стил обожаваме? Секој ден пишуваме за парчињата кои секојдневно ги носат нашите...

Мојот дом | Нема коментари

Таа го купила телефонот за својот син, но поставила одлични правила

Таа го купила телефонот за својот син, но поставила одлични правила

Не е лесно да се одлучи кога е време да му купите мобилен телефон на детето. Оваа мајка му купи на синот, но направи листа на специфични правила кои мора...

Моето семејство | Нема коментари

Ве боли стомакот по пивото? Тоа е затоа што погрешно сте го наточиле

Ве боли стомакот по пивото? Тоа е затоа што погрешно сте го наточиле

„Вистинскиот начин на точење на пиво е да се држи чашата под агол од 45 степени, а пивото, насочено кон центарот на чашата. Во идеален случај, тоа ќе го...

Брзо и Корисно | Нема коментари

3 вежби кои ќе ви помогнат да го елиминирате подбрадокот

3 вежби кои ќе ви помогнат да го елиминирате подбрадокот

Еден од показателите дека сме претерале и навистина сме се здебелиле е и појавата на подбрадокот, односно насобраните масти, под нашата брада. Многу...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Во духот на пролетта: Носете цветни лелеави здолништа

Во духот на пролетта: Носете цветни лелеави здолништа

Со оглед на тоа што пролетта е речиси на вратата, интересот за лелеави и романтични модни парчиња расте, а како што е сè во знакот на пролетта, цветниот...

Мода | Нема коментари

Што е заедничко за сите среќни парови?

Што е заедничко за сите среќни парови?

Кога станува збор за една среќна врска, која е основана врз доверба и љубов, потребно е да делите нешто што ви е заедничко, за да можете да уживате во...

Секс и Односи | Нема коментари

Make up совети: Како да изберете идеална нијанса на кармин

Make up совети: Како да изберете идеална нијанса на кармин

Познато е дека секоја жена има своја beauty рутина и кога станува збор за make up, па воопшто не треба да не изненадува дека повеќето од нас постојано користат...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk