← НАЗАД НА БОЗА
Во понеделник ќе му додадеме боја на нашиот outfit, за почеток на една инспиративна недела!

Во понеделник ќе му додадеме боја на нашиот outfit, за почеток на една инспиративна недела!

...

Стил на денот | Нема коментари

За лечење на мамурлак според научниците ви треба само една работа

За лечење на мамурлак според научниците ви треба само една работа

Секој кој барем еднаш ги искусил последиците од прекумерната консумација на алкохол, добро знае колку е непривлечен мамурлукот. Најчесто утрото потоа...

Здраво тело | Нема коментари

Најскапата ташна на светот

Најскапата ташна на светот

Најскапата ташна на светот е на познатата куќа "Mouawad" која дизајнира накит. Ташната со облик на срце, наречена „1001 ноќ“ е обложена со неверојатни 4.500...

Мојата венчавка | Нема коментари

Време е да се внесат кактусите во домот

Време е да се внесат кактусите во домот

Време е за преселба на вашите растенија од екстериерот во ентериерот, за да можат повторно да цветаат и растат следната година и да ја разубават вашата...

Мојот дом | Нема коментари

Да можат да зборуваат, нашите миленичиња би ни ги кажале овие работи!

Да можат да зборуваат, нашите миленичиња би ни ги кажале овие работи!

- Мојот живот трае 10 до 15 години. Секоја разделба од тебе значи страдање за мене. Размисли за тоа пред да ме земеш. - Сакај ме онаков каков што сум, затоа...

Моето семејство | Нема коментари

Еве како солта може да ви заштеди време и пари!

Еве како солта може да ви заштеди време и пари!

Не секој знае дека обичната кујнска сол може да се користи во домашните работи и ќе ви заштеди пари. Со солта можете да ги исчисти дамките од пеглата,...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Oвесната каша е одличен избор за почетокот на денот

Oвесната каша е одличен избор за почетокот на денот

Сите научивме дека не е здраво да го прескокнеме појадокот и дека тој е најважниот оброк, како што многумина го нарекуваат, а воедно и предуслов за добар...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Каде трендсетерките купуваат најубави пролетни фустани

Каде трендсетерките купуваат најубави пролетни фустани

Минатата пролетна сезона целосно ја одбележа фустани што ги видовме во најразлични верзии и ни се чинеше дека никогаш како до тогаш не сме виделе...

Мода | Нема коментари

Како жените гo менуваат гласот за да го привлечат мажот

Како жените гo менуваат гласот за да го привлечат мажот

Од ставот, погледот, движењето, па дури и до длабочината на гласот - во сите овие области се случуваат промени кога жените и мажите се наоѓаат во...

Секс и Односи | Нема коментари

Секој нов ден е повод да се славиме себеси

Секој нов ден е повод да се славиме себеси

...

Стил на денот | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk