← НАЗАД НА БОЗА
БОИ ЗА КОСА 2019: ова се најбараните бои за коса во 2019 година

БОИ ЗА КОСА 2019: ова се најбараните бои за коса во 2019 година

Ако сакате да ја промените бојата на косата, но сеуште не сте сигурни која да ја пробате, ви ги претставуваме трендовите за оваа сезона. За почеток, овде...

Убавина | Нема коментари

Waldorf салата

Waldorf салата

Лесна салата со мешавина од овошје, ореви и превкусен дресинг! Состојки: - половина iceberg салата - малку француски целер - чешне лук - 1 големо...

Мојата кујна | Нема коментари

Казни и до 2.500 евра за носење папучи во Италија!

Казни и до 2.500 евра за носење папучи во Италија!

Туристите во Италија, носењето на апостолки, сандали или чевли со потпетици, би можело да ги чини 2.500 евра! Поточно, беше одлучено да се забрани носење...

Патувај | Нема коментари

Во средината на кафулето експлодирал аквариум, гостите се поплавија

Во средината на кафулето експлодирал аквариум, гостите се поплавија

На социјалните мрежи се појави видео од надзорните камери од едно кафуле во Никшиќ, а она што се гледа на него воопшто не е пријатно или...

Интересно | Нема коментари

Моника Белучи прв пат во јавноста со новото момче

Моника Белучи прв пат во јавноста со новото момче

Италијанската актерка и една од најубавите жени во светот, Моника Белучи, првпат се појави во јавноста со новото момче. Модната недела во Париз беше...

Новости | Нема коментари

ОВА СЕ ЗНАКОВИ ДЕКА НЕШТО НЕ Е ВО РЕД СО ВАШИОТ ЦРН ДРОБ: Ако ги имате овие 10 СИМПТОМИ, веднаш превземете нешто!

ОВА СЕ ЗНАКОВИ ДЕКА НЕШТО НЕ Е ВО РЕД СО ВАШИОТ ЦРН ДРОБ: Ако ги имате овие 10 СИМПТОМИ, веднаш превземете нешто!

Телото секогаш ни испраќа предупредувања дека во црниот дроб се наоѓаат многу токсини и дека му е потребна детоксикација. Модерниот начин на живот е...

Здраво тело | Нема коментари

Мал бидермаер за венчавка

Мал бидермаер за венчавка

Големиот бидермаер навистина изгледа прекрасно и гламурозно, но и букетите од три или четири цвета можат да бидат многу ефективни. Погледнете ги нашите...

Мојата венчавка | Нема коментари

Ние жените сме како чај. Не си ја знаеме вистинска сила, додека не нѐ стават во врела вода.

Ние жените сме како чај. Не си ја знаеме вистинска сила, додека не нѐ стават во врела вода.

...

Стил на денот | Нема коментари

Најубавите нови ентериери што ќе ви дадат најдобри идеи за пролетна декорација на домот

Најубавите нови ентериери што ќе ви дадат најдобри идеи за пролетна декорација на домот

Пролетта е секогаш идеално време за мала промена на амбиентот во кој живееме, и можност да му додадеме на светот некои нови бои и детали .. Од...

Мојот дом | Нема коментари

НЕВОСПИТАНО! Дете кое нема граници: Еве каде всушност грешите, ако премногу често се карате со детето!

НЕВОСПИТАНО! Дете кое нема граници: Еве каде всушност грешите, ако премногу често се карате со детето!

Родителството е една авантура што носи со себе низа од прашалници над главата. Некои теми се потешки од другите, а една која на родителите им е  тешка...

Моето семејство | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk