← НАЗАД НА БОЗА
Направил 14 дупки во цевката и така почнал да одгледува растенија без плодна почва

Направил 14 дупки во цевката и така почнал да одгледува растенија без плодна почва

Ако сте страстен љубител на градинарството и сакате да растете сопствен зеленчук, овошје и други растенија, ова е дополнителен совет за да ви олесни да...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Кофеинот и тренингот не одат заедно

Кофеинот и тренингот не одат заедно

Консумирањето на погрешен тип на пијалoк кога вежбате може да ве изложат на ризик од развој на бубрежна болест, предупредува нова студија. Особено,...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Минималистички тетоважи: 6 идеи поради кои ќе ги обожавате тетоважите

Минималистички тетоважи: 6 идеи поради кои ќе ги обожавате тетоважите

Велат дека луѓето се навлекуваат на тетоважи, како на дрога. Една повлекува втора, втората трета, нема крај. За оние на кои им е малку страв, им даваме...

Мода | Нема коментари

Одговорот ќе ви каже сè: Само едно ПРАШАЊЕ е доволно за да дознаете дали дојде крајот на вашата врска!

Одговорот ќе ви каже сè: Само едно ПРАШАЊЕ е доволно за да дознаете дали дојде крајот на вашата врска!

Еве кое! Одлуката да се прекине врската не е лесно да се донесе, а многу луѓе простуваат некои работи мислејќи дека ситуацијата ќе се подобри и...

Секс и Односи | Нема коментари

5 препарати кои дерматолозите никогаш не би ги ставиле на лице

5 препарати кои дерматолозите никогаш не би ги ставиле на лице

Никој не знае повеќе за кожата од нив, од она што е најдобро, но и најлошо за кожата. Еве ги производите на црната листа на дерматолозите, бидејќи...

Убавина | Нема коментари

Животот ги сака храбрите, а секако и модата им е голем обожавател

Животот ги сака храбрите, а секако и модата им е голем обожавател

...

Стил на денот | Нема коментари

Ставила монета во замрзнувач пред да ја напушти куќата. Кога ќе дознаете зошто, веднаш ќе го сторите истото!

Ставила монета во замрзнувач пред да ја напушти куќата. Кога ќе дознаете зошто, веднаш ќе го сторите истото!

Ако припаѓате на луѓе кои поминуваат подолго време надвор од куќата или станот, тогаш овој трик е вистинската работа за вас. Дали некогаш сте се...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Јога за почетници: свиткување на ‘рбетот ги симнува масните наслаги околу половината

Јога за почетници: свиткување на ‘рбетот ги симнува масните наслаги околу половината

Потенок струк, поеластичен 'рбет и поголем капацитет на белите дробови се резултатите од вежбите во оваа позиција. Свиткување на рбетот во седечка...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Пролетно издание: 7 модели на чевли кои мора да ги имате оваа пролет

Пролетно издание: 7 модели на чевли кои мора да ги имате оваа пролет

Времето конечно се подобри, надвор сè мириса на пролет, а продавниците веќе ги изложија цветните фустани, мокасините, па дури и сандалите! Сега е...

Мода | Нема коментари

3 квалитети што зрела жена ги бара во мажот за цел живот

3 квалитети што зрела жена ги бара во мажот за цел живот

Како девојчиња, „ја губевме главата“ по згодни момчиња, за кои се вртеше секоја втора жена, но во текот на зреењето, сфативме дека покрај нас сакаме маж...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk