← НАЗАД НА БОЗА
15 најдобри црвени кармини на сите времиња

15 најдобри црвени кармини на сите времиња

Боја со која не можете да направите грешка. Црвениот кармин е еден од наједноставните начини да се промени било која комбинација на облека и да додадете...

Убавина | Нема коментари

Можеме да имаме сѐ што ќе посакаме во животот, со соодветен fashion look.

Можеме да имаме сѐ што ќе посакаме во животот, со соодветен fashion look.

...

Стил на денот | Нема коментари

Полнети лигњи

Полнети лигњи

Полнетите лигњи се нашата денешна препорака. Состојки: 1 кг исчистени лигњи 4 чешниња лук 200 мл маслиново масло сок од 1 лимон 4 тенки парчиња...

Мојата кујна | Нема коментари

Колку навистина треба да трае годишниот одмор за да се одморите

Колку навистина треба да трае годишниот одмор за да се одморите

Кога планирате одмор, една од главните точки што треба да ја разгледате е колку долго ќе бидете на одмор. Дали одите на викенд, цела недела, или можеби на...

Патувај | Нема коментари

Градската управа конфискувала куче поради долг и го продала на eBay

Градската управа конфискувала куче поради долг и го продала на eBay

Германскиот град Ahlen заплени семејно куче и го продаде за да ги подмири долговите, што предизвика бројни критики. Законите овозможуваат да се запленат...

Интересно | Нема коментари

„Вакво нешто не сте виделе во хорор филм“

„Вакво нешто не сте виделе во хорор филм“

Џесика Честејн го спојлуваше „делчето“ од новиот филм "It" - оној најкрвавиот. Продолжението на хорор филмот според романот "It" на Стивен Кинг доаѓа...

Новости | Нема коментари

ОТСТРАНЕТЕ ГО КАМЕНОТ ВО БУБРЕГОТ ЗА 10 ДЕНА: Добро познатата докторка ОТКРИ РЕЦЕПТ што ќе направи ЧУДО ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!

ОТСТРАНЕТЕ ГО КАМЕНОТ ВО БУБРЕГОТ ЗА 10 ДЕНА: Добро познатата докторка ОТКРИ РЕЦЕПТ што ќе направи ЧУДО ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!

Просото има сладок вкус. Оваа житарка им се препорачува на сите, бидејќи го снабдува телото со различни корисни состојки. Каменот во бубрегот може да...

Здраво тело | Нема коментари

Посвета на бурмата: Како и што да се изгравира на венчалниот прстен

Посвета на бурмата: Како и што да се изгравира на венчалниот прстен

Во прилог на судбоносното „да“, младенците со обврзуваат на  вечна љубов со бурми. Еве предлози како овие брачни симболи да бидат уникатни и уште...

Мојата венчавка | Нема коментари

3 трендови за уредување на домот кои ќе ја одбележат 2019 година

3 трендови за уредување на домот кои ќе ја одбележат 2019 година

-1- Зелена боја Од ходникот, дневната соба, до спалната соба, сите соби во станот можете да ги направите многу помодерни ако додадете зелена боја...

Мојот дом | Нема коментари

Ова се сумплементите кои треба да им ги дадеме на нашите деца да пораснат силни и здрави!

Ова се сумплементите кои треба да им ги дадеме на нашите деца да пораснат силни и здрави!

Ова е листа од петте најдобри сумплементи кои популарно се нарекуваат „5 основни и моќни“. Тие ќе му дадат на телото сè што е потребно за здравје и долг...

Моето семејство | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk