← НАЗАД НА БОЗА
Одличен ТРИК! – Направете совршени кадрици со помош на фолија

Одличен ТРИК! – Направете совршени кадрици со помош на фолија

За триковите кои циркулираат на интернет не можете да знаете дали навистина функционираат додека не ги пробате. Трикот ветува дека во текот на ноќта...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Сакате рамен стомак? Исфрлете ги следните намирници од своето мени

Сакате рамен стомак? Исфрлете ги следните намирници од своето мени

Правилната и здрава исхрана игра голема улога за нашата работа на сопственото здравје, но и за витката линија. Ако сакате рамен стомак, постојат неколку...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Кошула-фустан: Трендот што оваа сезона ќе биде must have

Кошула-фустан: Трендот што оваа сезона ќе биде must have

Додека трендовите на оваа сезона се преплетуваат, минатогодишниот летен хит кошула-фустан, веќе го најде своето место кога станува збор за street style...

Мода | Нема коментари

Овие 5 женски постапки се тригери за машката љубомора

Овие 5 женски постапки се тригери за машката љубомора

Психолозите велат дека љубомората не е само одраз на машката несигурност и дека после некои, вообичаените постапки на жените, дури и мажите кои ни...

Секс и Односи | Нема коментари

Паж – идеална тренди фризури за секој тип на коса

Паж – идеална тренди фризури за секој тип на коса

Жените не сакаат монотонија кога се работи за нивниот изглед, и одвреме-навреме уживаат кога ќе сменат нешто на себе. Највпечатлива промена, која...

Убавина | Нема коментари

Повторно е понеделник, но добриот outfit го спасува расположението.

Повторно е понеделник, но добриот outfit го спасува расположението.

...

Стил на денот | Нема коментари

Најприроднo исцртување на веѓи досега: Hair stroke техника

Најприроднo исцртување на веѓи досега: Hair stroke техника

Сè на лицето што се трансформира со шминка е идеално само кога не може да се види дека е доцртано. Една од таквите прекрасни техники е техниката hair stroke....

Убавина | Нема коментари

Слатки коцки од три состојки

Слатки коцки од три состојки

Нема шанси овој рецепт да не ви успее! Кога сакате да се засладите набрзина, можете да го спремите овој десерт за десет минути, плус времето кое е...

Мојата кујна | Нема коментари

Венеција ќе биде уште поскапa

Венеција ќе биде уште поскапa

Со новиот данок од 10 евра се „погодени“ околу 15 милиони туристи кои секоја година ја посетуваат Венеција, но не се задржуваат подолго од еден ден. Тоа...

Патувај | Нема коментари

Турчин кој има 152 внуци

Турчин кој има 152 внуци

Мулаим Кан од Инегол, во северозападниот дел на Турција, има 152 внуци. Овој 95-годишник е инаку, по потекло од поранешна Југославија. Тој беше учесник во...

Интересно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk