← НАЗАД НА БОЗА
Teксас јакната е одличен начин да се справиме со променливиот карактер на времето!

Teксас јакната е одличен начин да се справиме со променливиот карактер на времето!

...

Стил на денот | Нема коментари

Посен колач со вишни

Посен колач со вишни

Засладете се за време на постот, со колач кој се подготвува без масло! Без оглед на фактот дека се готви без масло, овој колач од вишна по вкусот може да...

Мојата кујна | Нема коментари

КАКО ОД МАЈКА РОДЕН: Русин, потполно гол чекал да влезе во авионот!

КАКО ОД МАЈКА РОДЕН: Русин, потполно гол чекал да влезе во авионот!

Луѓето гледаа во неверување, одговори полицијата. Не само што се соблече пред очите на сите патници, туку така како од мајка роден застана во линијата и...

Интересно | Нема коментари

„Ја напуштам музиката за да бидам подобар татко“

„Ја напуштам музиката за да бидам подобар татко“

Рече пејачот кој нема деца! Џастин Бибер минува низ тежок период со месеци. Младиот пејач одеднаш се ожени, а потоа постојано беше фотографиран со...

Новости | Нема коментари

Најдобри прехранбени совети што сте ги слушнале

Најдобри прехранбени совети што сте ги слушнале

Секој би сакал да се храни здраво, но ако некој ви рече „Јадете секогаш нутриционистички богат појадок“, тоа сигурно нема да значи многу за вас. Сепак,...

Здраво тело | Нема коментари

Што наместо свадбена торта?!

Што наместо свадбена торта?!

Што наместо свадбена торта? Наместо торта, за да бидете иновативни на вашата свадба, исто така можете да им дадете и мафини на гостите. Оние на...

Мојата венчавка | Нема коментари

Како да се претвори едноставна спална соба во луксузна

Како да се претвори едноставна спална соба во луксузна

Со сите стресови со кои се соочуваме во секојдневниот живот, многу е важно спалната соба да биде место каде што можеме целосно да се опуштиме и...

Мојот дом | Нема коментари

Хиперактивност регистрирана во вашата ДНК

Хиперактивност регистрирана во вашата ДНК

Научниците идентификуваа повеќе од 300 генетски мутации кои го зголемуваат ризикот од хиперактивност за 19 проценти, а ова откритие може да ги побие оние...

Моето семејство | Нема коментари

Исчистете ги чевлите од превртена кожа

Исчистете ги чевлите од превртена кожа

Постојат различни трикови за чистење на чевлите од чувствителната превртена кожа, како што се триење со гумичка за бришење на молив или блага четка, но...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Само 1 чаша од овој пијалок на ден за брзо губење на тежината: како да изградите мускули за поубави раце, нозе и задник

Само 1 чаша од овој пијалок на ден за брзо губење на тежината: како да изградите мускули за поубави раце, нозе и задник

Евтин и природен начин да се ослободите од масните наслаги и да изградите мускули! Брзото губење на тежината често резултира со влошување на...

Фитнес и Диети | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk