← НАЗАД НА БОЗА
5 безвременски фустани кои им одговараат на жените подобро од мини здолниште

5 безвременски фустани кои им одговараат на жените подобро од мини здолниште

Дури и ако не сте од оние кои ги сакаат фустаните, веројатно имате барем еден омилен модел во плакарот. Сега, кога доаѓаат топлите денови, се надеваме ќе...

Мода | Нема коментари

Се прашувате КАКО некои жени толку лесно го задржуваат партнерот? ОВА се нивните тајни!

Се прашувате КАКО некои жени толку лесно го задржуваат партнерот? ОВА се нивните тајни!

Полесно е отколку што изгледа ... За љубовната врска да опстане потребно е многу труд, толеранција и мудрост. Еве што зрелите жени никогаш не прават во...

Секс и Односи | Нема коментари

4 трикови за брз утрински make up look

4 трикови за брз утрински make up look

Знаеме дека самата помисла на шминкање, во утринските часови, кога сте во брзање и не знаете што да направите попрво, малку ве прави вознемирени. Затоа,...

Убавина | Нема коментари

Среда е одлично време да облечеме нешто цветно и да започнеме со плановите за викенд!

Среда е одлично време да облечеме нешто цветно и да започнеме со плановите за викенд!

...

Стил на денот | Нема коментари

ГРАДОТ НА ЗАМОЦИ И КАНАЛИ: Утрехт е прекрасен град во Холандија кој треба да се види

ГРАДОТ НА ЗАМОЦИ И КАНАЛИ: Утрехт е прекрасен град во Холандија кој треба да се види

Холандија не е само Амстердам. Има толку многу убави работи кои треба да ги посетите во оваа прекрасна мала земја, а еден од предлозите е, секако, градот...

Патувај | Нема коментари

ПОЛНЕТИ ШАМПИЊОНИ ВО РЕРНА: оброк без месо готов за 15 минути

ПОЛНЕТИ ШАМПИЊОНИ ВО РЕРНА: оброк без месо готов за 15 минути

Зачинетото полнење ги прави печурките незаборавен специјалитет: совршени за предјадење, главно јадење или топло бифе за шведска маса! Ако ви се допаѓа...

Мојата кујна | Нема коментари

Дали вие гледате?

Дали вие гледате?

Американските медиуми објавија дека пејачката е бремена. Пејачката Кејти Пери неодамна откри дека ќе се омажи со ѕвездата на „Господарот на...

Новости | Нема коментари

ЦЕЛОСЕН ДЕТОКС: Ова е чорба која ќе го исчисти вашиот организам, а ќе уживате во секое залче!

ЦЕЛОСЕН ДЕТОКС: Ова е чорба која ќе го исчисти вашиот организам, а ќе уживате во секое залче!

Најдобар избор за оваа ПРОЛЕТ! Време е за лесни оброци кои го чистат телото од отрови. Никогаш нема да направите грешка ако сварите супа полна со...

Здраво тело | Нема коментари

5 уникатни начини да носите нешто сино на венчавката

5 уникатни начини да носите нешто сино на венчавката

Нешто сино, кое што се носи за чистота, верност и љубов на парот, не е традиција на нашите невести, но популарноста преку американски филмови и серии се...

Мојата венчавка | Нема коментари

Како да креирате спектакуларен поглед во секој дом

Како да креирате спектакуларен поглед во секој дом

Муралите (ѕидните слики со голем формат) направија големо враќање во домовите пред неколку години, како и фото тапетите. Во текот на неколку сезони,...

Мојот дом | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk