← НАЗАД НА БОЗА
Поради стресот на родителите, оболуваат децата

Поради стресот на родителите, оболуваат децата

Родителите кои водат стресен живот, освен што со тоа влијаат врз сопственото здравје, исто така влијаат врз здравјето на децата. Една студија...

Моето семејство | Нема коментари

Како да го ароматизирате автомобилот

Како да го ароматизирате автомобилот

Би сакале да го освежите воздухот во автомобилот, а не ги сакате вештачки мириси на елкичките или освежувачите на просторот. Применете некои од овие...

Брзо и Корисно | Нема коментари

ВО ОВОЈ ПЕРИОД ОД ДЕНОТ МОЖЕТЕ ДА ЈАДЕТЕ СЀ, А НЕМА ДА СЕ ЗДЕБЕЛИТЕ!

ВО ОВОЈ ПЕРИОД ОД ДЕНОТ МОЖЕТЕ ДА ЈАДЕТЕ СЀ, А НЕМА ДА СЕ ЗДЕБЕЛИТЕ!

Откриено е кога калоричната храна не ѝ штети на линијата. Постои одредено време во денот кога можете да се почестите со вашата омилена храна, а тоа да...

Фитнес и Диети | Нема коментари

25 најубави модели на чевли со отворена пета од актуелната понуда

25 најубави модели на чевли со отворена пета од актуелната понуда

Чевли во кои едноставно ќе се заљубите на прв поглед. Сигурно веќе го забележавте овој модел на сите светски трендсетерки што воопшто не нè изненадува,...

Мода | Нема коментари

ПОСЛЕДИЦИТЕ ОД АПСТИНЕНЦИЈА СЕ УЖАСНИ: Не се откажувајте од с*ксот, грижете се за вашето здравје!

ПОСЛЕДИЦИТЕ ОД АПСТИНЕНЦИЈА СЕ УЖАСНИ: Не се откажувајте од с*ксот, грижете се за вашето здравје!

Избегнете ги овие промени... Ако сте имале сексуални односи, а потоа сте прекинале, вие сте поподложни на разочарување и запаѓање во депресија отколку...

Секс и Односи | Нема коментари

Hermès лансира beauty линија!

Hermès лансира beauty линија!

Одлична вест за сите љубители на легендарниот француски бренд. Легендарната француска модна куќа Hermès објави возбудливи вести, наскоро ќе го видиме...

Убавина | Нема коментари

Розевата не е само боја, таа е филозофија на животот!

Розевата не е само боја, таа е филозофија на животот!

...

Стил на денот | Нема коментари

Грчки колачи од три состојки

Грчки колачи од три состојки

Еве како да ги подготвите одличните ерголави колачиња! Ergolavi, или грчките колачи со бадеми, лесно се подготвуваат, од само три состојки, и се многу...

Мојата кујна | Нема коментари

Отворен е првиот подводен ресторан во Европа

Отворен е првиот подводен ресторан во Европа

Оваа недела, Европа го доби својот прв подводен ресторан на северноатлантскиот брег на Норвешка! Сепак, во овој ресторан нема да може да „ѕирне“...

Патувај | Нема коментари

Треба да се чувате за некој посебен: таа е ВЕГАНКА, има 32 години и одлучи да влезе НЕВИНА во брак, а еве и зошто

Треба да се чувате за некој посебен: таа е ВЕГАНКА, има 32 години и одлучи да влезе НЕВИНА во брак, а еве и зошто

Таа има повеќе од еден милион следбеници. Згодна, мускулеста и затегната, ѕвездата на Јутјуб, Кристина Кариљо Буркам откри зошто одлучила да ја сочува...

Интересно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk