← НАЗАД НА БОЗА
Премина на актерот?

Премина на актерот?

Lady Gaga, наводно, во врска со нов актер, го познавате од  филмовите на суперхероите! За љубовниот живот на Стефани Џерманоте, попозната под името Lady Gaga, се...

Новости | Нема коментари

СТАВЕТЕ ГИ ВРВОВИТЕ НА ПРСТИТЕ ВО ЛАДНА ВОДА: За само 30 секунди ќе знаете дали сте ЗДРАВИ!

СТАВЕТЕ ГИ ВРВОВИТЕ НА ПРСТИТЕ ВО ЛАДНА ВОДА: За само 30 секунди ќе знаете дали сте ЗДРАВИ!

Всушност, значителна промена во температурата (или стресот) можат да предизвикаат грчење на крвните садови кои ги снабдуваат со крв прстите, носот или...

Здраво тело | Нема коментари

Најпознатите филмски невести

Најпознатите филмски невести

- Jennifer Aniston во филмот “Marley and Me” - Sarah Jessica Parker – “Sex and The City” - Reese Witherspoon – “Sweet Home Alabama” - Jennifer Garner – “Ghosts of Girlfriends Past” - Kate Hudson – “You, Me and...

Мојата венчавка | Нема коментари

Канцеларија или работна соба во куќата

Канцеларија или работна соба во куќата

Канцеларијата во домот или работната соба имаат посебна намена и нивното уредување е сосема различно од уредувањето на остатокот од домот. Оваа соба...

Мојот дом | Нема коментари

Првиот лек за постпородилна депресија

Првиот лек за постпородилна депресија

Постпородилната депресија се случува многу често, што го прави овој нов лек многу важен. Одобрен е првиот лек направен за третман на постпородилна...

Моето семејство | Нема коментари

Поврзал две дрвени палети и направил нешто совршено за летните денови! ГЕНИЈАЛНО!

Поврзал две дрвени палети и направил нешто совршено за летните денови! ГЕНИЈАЛНО!

Во текот на летните денови, постојано бараме освежување и сенка под некое дрво. YouTube-ерот Кип Кеј ќе ви покаже како да направите совршен предмет, од две...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Со овие три трикови, ќе се храните поздраво дури и кога ќе паднете во искушение

Со овие три трикови, ќе се храните поздраво дури и кога ќе паднете во искушение

Здравата исхрана е првиот чекор што треба да го направите ако сакате да обрнете малку повеќе внимание на вашето тело. За да се спречите себеси да...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Мини тексас здолништа – вашиот омилен пролетен must have

Мини тексас здолништа – вашиот омилен пролетен must have

Со првите денови на пролетта, време е повторно да го преуредите вашиот ормар и да ги издвоите вашите омилени парчиња, кои одлично ќе се вклопат во...

Мода | Нема коментари

Што ги прави мажите поатрактивни?

Што ги прави мажите поатрактивни?

Ако ги прашате мажите, жените според непишано правило „паѓаат“ на убави мажи, кои не ги третираат баш токму онака како што заслужуваат. За да ја...

Секс и Односи | Нема коментари

Идеални фризури за дами со густа коса

Идеални фризури за дами со густа коса

Со оглед на тоа што косата е она што ја краси секоја жена и ја прави попривлечна, не е ни чудо што секој од нас сака косата да му биде секогаш убава,...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk