← НАЗАД НА БОЗА
Ако одговорот е тексас јакна, тогаш прашањето не е важно! :)

Ако одговорот е тексас јакна, тогаш прашањето не е важно! :)

...

Стил на денот | Нема коментари

Не ги капете децата секој ден – Важно е и туширањето да не трае повеќе од десет минути

Не ги капете децата секој ден – Важно е и туширањето да не трае повеќе од десет минути

Премногу честото капење може да ја зголеми загубата на водата од кожата и да ја направи подложна на егзема, тврди дерматолог од Јеил. Децата помеѓу...

Моето семејство | Нема коментари

Направете ги вашите патики ВОДООТПОРНИ!

Направете ги вашите патики ВОДООТПОРНИ!

Дали знаевте дека восокот од свеќа може да биде толку корисен? Погледнете во...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Рамен стомак без диета и фитнес: врзете врвка околу половината за силни стомачни

Рамен стомак без диета и фитнес: врзете врвка околу половината за силни стомачни

Еве како да направите чудо од вашите стомачни со обична врвка. Трикот бил измислен од британска физиотерапевтка ... Физиотерапевтите пронајдоа нов...

Фитнес и Диети | Нема коментари

9 најдобри Christian Louboutin чевли од есенската колекција 2019

9 најдобри Christian Louboutin чевли од есенската колекција 2019

Избравме девет најомилени пара чевли од есенската  колекција на кралот на killer потпетици.... Кога би ги прашале најпознатите celebrity личност кој е нивниот...

Мода | Нема коментари

ДИВ С*КС 350 КАЛОРИИ, А ЛЕСЕН … Еве колку КИЛОГРАМИ можете да изгубите ГОДИШНО!

ДИВ С*КС 350 КАЛОРИИ, А ЛЕСЕН … Еве колку КИЛОГРАМИ можете да изгубите ГОДИШНО!

Неверојатно! Со секојдневниот „нормален“ секс за половина час се трошат 150 калории, а дивиот секс троши 350 калории, што е еднакво на половина час...

Секс и Односи | Нема коментари

Еве што треба да направите веднаш по ТУШИРАЊЕТО!

Еве што треба да направите веднаш по ТУШИРАЊЕТО!

Од тоа зависи здравјето на вашата кожа! Потребни се само три минути! Да се води соодветна грижа за сопствената кожа е многу важно. Редовното чистење и...

Убавина | Нема коментари

Ова е најдобрата дестинација за крстарење во светот

Ова е најдобрата дестинација за крстарење во светот

Ако сте во потрага по најдобрата дестинација за крстарење, едно место само што го освои првото место на Wave Awards наградите во индустријата за крстарење:...

Патувај | Нема коментари

Одличен појадок за слабеење: бурито со јајца и зеленчук

Одличен појадок за слабеење: бурито со јајца и зеленчук

Ако сакате да ги изгубите килограмите, обрнете внимание на појадокот. Еден богат појадок може да ви помогне да ги контролирате вашите навики во текот...

Мојата кујна | Нема коментари

ВЕРУВАЊЕ ИЛИ НЕ: парче „мастика“ продадено на аукција за 455.000 евра

ВЕРУВАЊЕ ИЛИ НЕ: парче „мастика“ продадено на аукција за 455.000 евра

Парче мастика од легендарниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон, од својот последен натпревар на Олд Трафорд против Вест Бромвич Албион (5:5)...

Интересно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk