← НАЗАД НА БОЗА
Па каде си ти?!

Па каде си ти?!

Во реклама за долна облека. Пејачката Ријана „исчезна“ од музичката сцена, но тоа не значи дека не е зафатена. Ријана, чие вистинско име е Робин...

Новости | Нема коментари

ХРАНА КОЈА ВИ ГО ЗАГРОЗУВА ЖИВОТОТ: Еве колку често можете да јадете помфрит без ризик по животот

ХРАНА КОЈА ВИ ГО ЗАГРОЗУВА ЖИВОТОТ: Еве колку често можете да јадете помфрит без ризик по животот

Шокантно откритие по кое ќе размислите внимателно пред да изедете порција помфрит! Добро е познато дека пржената храна го уништува здравјето, но ова...

Здраво тело | Нема коментари

Венчаница за која сонуваат три милиони жени

Венчаница за која сонуваат три милиони жени

Секоја девојка, од раното детство, замислува дека на денот на својата венчавка ќе ги засени сите со својата венчаница во која ќе се чувствува како...

Мојата венчавка | Нема коментари

Кучешка куќичка од соништата

Кучешка куќичка од соништата

Dream Doghouse или кучешката смарт куќичка од Samsung е најлуксузната работа што можете да му ја дадете на вашето домашно милениче. Точно, овој дом има вредност...

Мојот дом | Нема коментари

Ја разбираме важноста на нашиот глас само кога молчиме.

Ја разбираме важноста на нашиот глас само кога молчиме.

...

Стил на денот | Нема коментари

Mind detox: Време е да се одморите од токсичните пријатели

Mind detox: Време е да се одморите од токсичните пријатели

Факт е дека присуството на токсични луѓе во нашите животи само го зголемува износот на стрес и негативни мисли кои не окупираат. А сепак, понекогаш не...

Моето семејство | Нема коментари

Ја рашири завесата од тушот на подот. Но, кога ја претвори во ОВА? Брилијантно!

Ја рашири завесата од тушот на подот. Но, кога ја претвори во ОВА? Брилијантно!

Ако припаѓате на луѓе кои секогаш бараат нови, креативни начини за декорирање на домот, тогаш ова е вистинската работа за вас! Направете парче уметност...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Пешачење: Ефективен начин да ослабете

Пешачење: Ефективен начин да ослабете

Пешачењето навистина може да биде висококвалитетна физичка активност, која ви помага да стекнете кондиција, да согорите калории и да ги изградите...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Како да изберете здолниште кое совршено ќе одговара на вашата фигура?

Како да изберете здолниште кое совршено ќе одговара на вашата фигура?

Најважното правило, кога ќе купите нова гардероба, е да се обрне внимание на тоа дали работите што ги сакате навистина и одговараат на вашата фигура,...

Мода | Нема коментари

ОВИЕ РАБОТИ мажите ѝ ги откриваат само на жената што ја сакаат

ОВИЕ РАБОТИ мажите ѝ ги откриваат само на жената што ја сакаат

Понекогаш мажите не сакаат да зборуваат за одредени теми. Сепак, постојат работи што партнерот може да ги каже, но само ако неговата сакана жена прашува...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk