← НАЗАД НА БОЗА
Постигнете природно темен тен со овие 10 бронзери

Постигнете природно темен тен со овие 10 бронзери

Никогаш не е премногу рано да се подготвите за летото. Бронзерот е производ што ретко го користиме во секојдневната шминка, но во пролетните месеци на...

Убавина | Нема коментари

Можно е да се искачите на врвот, без да газите по други луѓе.

Можно е да се искачите на врвот, без да газите по други луѓе.

...

Стил на денот | Нема коментари

Брокула со пиво

Брокула со пиво

Кој вели дека зеленчукот и пивото не одат заедно. Состојки: 800 гр брокула 2 чаши пченкарно брашно 2 јајца чаша маслиново масло сол по вкус ...

Мојата кујна | Нема коментари

ШЕФИЦАТА ВО ФИРМАТА ГИ КАЗНУВА РАБОТНИЦИТЕ БИДЕЈЌИ НЕ РАБОТАТ ДОВОЛНО ДОБРО: Таа оди од еден до друг и ги ТЕРОРИЗИРА

ШЕФИЦАТА ВО ФИРМАТА ГИ КАЗНУВА РАБОТНИЦИТЕ БИДЕЈЌИ НЕ РАБОТАТ ДОВОЛНО ДОБРО: Таа оди од еден до друг и ги ТЕРОРИЗИРА

Токму овие машки работници дојдоа до оваа бизарна идеја. Видеото се појави на интернет, каде што се прикажани шест мажи вработени во кинеска компанија,...

Интересно | Нема коментари

Познати деца во врска?

Познати деца во врска?

Кога ќе се спојат гените на Beckham и моќта на Eleven, ќе се добие овој спој! Синот на Дејвид и Викторија Бекам, Ромео (16), наводно, е во врска со младата актерка...

Новости | Нема коментари

СОКОВИТЕ МУ ШТЕТАТ НА НАШЕТО ЗДРАВЈЕ: ЕВЕ што се случува кога ќе претерате со консумирање на слатки пијалоци

СОКОВИТЕ МУ ШТЕТАТ НА НАШЕТО ЗДРАВЈЕ: ЕВЕ што се случува кога ќе претерате со консумирање на слатки пијалоци

Прескокнете ги ... Прераната смрт од кардиоваскуларни болести е најтешкиот исход од честото консумирање на различни газирани пијалоци, како што се...

Здраво тело | Нема коментари

Креативна и оригинална понуда за брак: Тој се подготвуваше 4 години и посети 26 земји

Креативна и оригинална понуда за брак: Тој се подготвуваше 4 години и посети 26 земји

Секоја девојка се надева дека ќе добие понуда за брак како од бајките, а ако сте од оние кои одамна престанаа да веруваат во среќни краеви, ова видео...

Мојата венчавка | Нема коментари

Освежете го изгледот на бањата без реновирање

Освежете го изгледот на бањата без реновирање

Иако бањата е една од просториите што е потешко да се преуреди, тоа не значи дека нема да сакате да го менувате нејзиниот изглед од време на време. Еве...

Мојот дом | Нема коментари

Ова се СИМПТОМИТЕ кои ги вознемируваат жените во рана БРЕМЕНОСТ!

Ова се СИМПТОМИТЕ кои ги вознемируваат жените во рана БРЕМЕНОСТ!

Раната бременост е многу исцрпувачка за повеќето бремени жени, бидејќи тогаш се јавува мачнината. Ако на ова ја додадеме  несоницата која мачи многу...

Моето семејство | Нема коментари

Цел живот грешите: Јапонка откри трик за беспрекорно редење на облеката!

Цел живот грешите: Јапонка откри трик за беспрекорно редење на облеката!

На овој начин, ниту едно парче облека нема да ви заврши на дното на полицата, туку сите парчиња ќе бидат совршено наредени. Секој од нас има некој свој...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk