← НАЗАД НА БОЗА
Мајка на четири деца предупредува дека бремените жени никогаш не треба да се прашуваат кога им e терминот

Мајка на четири деца предупредува дека бремените жени никогаш не треба да се прашуваат кога им e терминот

Мајката на четири деца, Џесика Офер, верува дека една работа во бременоста ја надминува постојаната потреба за мокрење, отечените глуждови, болниот...

Моето семејство | Нема коментари

Направете корпа со стари весници

Направете корпа со стари весници

Со развојот на дигиталните медиуми, на весниците и печатените списанија им се ближи крајот. Главниот недостаток на дневните весници е тоа што само...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Чаевите како најголем сојузник на витката линија

Чаевите како најголем сојузник на витката линија

За да се ослободите од вишокот на вода во телото и да се забрза губитокот на килограми, подгответе два вкусни чаја кои ја чистат крвта и телото од...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Сламен шешир – детаљ кој го најавува летото

Сламен шешир – детаљ кој го најавува летото

Иако не е лето, тука се сончевите денови, а за нашите омилени летни детали, не мораме да го чекаме официјалниот почеток на летото, сламените шешири се...

Мода | Нема коментари

Околу што најчесто партнерите се караат и како ја надминуваат кризата?

Околу што најчесто партнерите се караат и како ја надминуваат кризата?

Дури и паровите кои се долго време заедно се караат за типични нешта, а тоа е сосема нормално, бидејќи односот на паровите, кои речиси никогаш не се...

Секс и Односи | Нема коментари

BB крем – омилен make up производ за време на топлите денови

BB крем – омилен make up производ за време на топлите денови

Доброто време не го менува само стилот на облекување, туку и  нашите beauty навики. Со почетокот на промените сакаме полеснa шминка и нешто попроѕирен тен....

Убавина | Нема коментари

Носењето бело не е само стилско решение, туку сосема ново искуство!

Носењето бело не е само стилско решение, туку сосема ново искуство!

...

Стил на денот | Нема коментари

ПРАКТИЧНО: Еве како во мала торба да ја спакувате потребната облека за еден месец

ПРАКТИЧНО: Еве како во мала торба да ја спакувате потребната облека за еден месец

Овој човек сигурно знае како да се спакува, а заштедува и пари. За да не плати дополнителен куфер, тој дизајнирал начин да спакува огромна количина на...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Модно советувалиште: Кои модни парчиња, мажите не сакаат да ги видат на вас?

Модно советувалиште: Кои модни парчиња, мажите не сакаат да ги видат на вас?

Мажите и жените навистина го гледаат светот сосема поинаку, дури и кога е во прашање модата. Постојат некои модни парчиња во кои жените уживаат, додека...

Мода | Нема коментари

Постарите жени имаат многу подобар секс од многу помлади девојки – еве и зошто!

Постарите жени имаат многу подобар секс од многу помлади девојки – еве и зошто!

Можеби помладите девојки имаат повеќе секс, но постарите се дефинитивно позадоволни. Жените во средни години се многу повеќе сексуално задоволни од...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk