← НАЗАД НА БОЗА
„Најдобрата боја на светот е онаа што ти одговара“ – Коко Шанел

„Најдобрата боја на светот е онаа што ти одговара“ – Коко Шанел

...

Стил на денот | Нема коментари

Почина ќерката на познатиот пејач

Почина ќерката на познатиот пејач

Поранешниот член на групата Massive Attack, објави срцепарателна порака по смртта на неговата ќерка. Некогашниот член на Massive Attack, Tricky, објави преку...

Новости | Нема коментари

ЗНАЕТЕ ЛИ ЗОШТО не смеете постојано да користите влажни марамчиња?

ЗНАЕТЕ ЛИ ЗОШТО не смеете постојано да користите влажни марамчиња?

Влажните марамчиња се „вистинско откритие“ за многумина, а се користат за чистење, бришење на лицето, наместо тоалетна хартија, за освежување во...

Здраво тело | Нема коментари

Одлични начини за прикажување на распоредот за седење на венчавката

Одлични начини за прикажување на распоредот за седење на венчавката

Како ќе го направите распоредот за седење на гостите е исто толку важно како и самите улоги на главните личности на венчавката! Размислете за овие...

Мојата венчавка | Нема коментари

Три одлични плана за двособен стан

Три одлични плана за двособен стан

Двособниот стан е вистинско мало царство за млад брачен пар, а ние ви претставуваме три одлични проекти во кои имаме модерен дизајн ... Креативноста и...

Мојот дом | Нема коментари

Разговарајте со детето

Разговарајте со детето

Постојат многу негативни митови за маќеите и очувите, па лесно е да се претпостави дека вашето дете ќе реагира негативно кога ќе го запознаете со новиот...

Моето семејство | Нема коментари

Провлече дрвено стапче низ виршла. Конечниот резултат е генијален!

Провлече дрвено стапче низ виршла. Конечниот резултат е генијален!

Кога би требале да го изберете последниот оброк, тогаш тоа веројатно би било скара! Ладни пијалоци, хамбургери, лубеници и, се разбира - виршли! Ретко...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Вежби за внатрешноста на бутовите – Затегнете ги нозете до совршенство

Вежби за внатрешноста на бутовите – Затегнете ги нозете до совршенство

Со оглед на тоа дека поголемиот дел од нас се впушти во средување на своето тело на најдобар можен начин, посветуваме посебно внимание на тренингот, кој...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Модните инфлуенсерки се многу заљубени во овие модели на чевли и полу-сандали, што значи дека овие модели наскоро ќе станат хит на улиците

Модните инфлуенсерки се многу заљубени во овие модели на чевли и полу-сандали, што значи дека овие модели наскоро ќе станат хит на улиците

Опсесијата со чевли често нè води до нови, помалку познати имиња кои создаваат генијални чевли со висококвалитетна изработка и иновативен дизајн. За...

Мода | Нема коментари

Овој дел од телото на жената мажот најпрво го забележува за помалку од 10 секунди веднаш штом ќе ја види

Овој дел од телото на жената мажот најпрво го забележува за помалку од 10 секунди веднаш штом ќе ја види

Во првите 10 секунди, ова е она што мажот прво го забележува на вас. Универзитетот во Манчестер спроведе студија со намера да открие што мажите првпат...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk