← НАЗАД НА БОЗА
Сакаме четврток, затоа што после него доаѓа петок!

Сакаме четврток, затоа што после него доаѓа петок!

...

Стил на денот | Нема коментари

Овие хороскопски знаци никогаш не му велат „НЕ“ на искушението

Овие хороскопски знаци никогаш не му велат „НЕ“ на искушението

Некои луѓе едноставно не сакаат да му кажат „НЕ“ на искушението и дозволуваат страста да ги води во сè, дури и ако тоа значи дека некого ќе повредат....

Секс и Односи | Нема коментари

ЕКОКАПСУЛИ: луксузни хотелски соби на места без инфраструктура

ЕКОКАПСУЛИ: луксузни хотелски соби на места без инфраструктура

Луксузот на хотелската соба во микро-куќа која наликува на капсула? Технологијата го покажа својот целосен потенцијал, а поради еколошкото...

Мојот дом | Нема коментари

Телевизија во детството, дебелина кога ќе пораснете

Телевизија во детството, дебелина кога ќе пораснете

Децата кои гледаат дневно телевизија повеќе од два часа имаат поголема шанса да станат дебели возрасни лица. Истражувањето спроведено на повеќе од 10...

Моето семејство | Нема коментари

Таа ги зема банкнотите и ги свитка неколку пати. Она што го направи беше брилијантнo!

Таа ги зема банкнотите и ги свитка неколку пати. Она што го направи беше брилијантнo!

Често им подаруваме предмети на луѓето, но кога ќе ви исчезнат идеи за подарок, најчесто на подарок давате пари. Оваа жена ќе ви покаже како да...

Брзо и Корисно | Нема коментари

5 лесни трикови за зголемување на согорувањето на калории додека пешачите

5 лесни трикови за зголемување на согорувањето на калории додека пешачите

Докажано е дека може да се ослабне со одење. Многумина од нас ги сметаат различните фитнес програми за тешки, но за среќа можеме да изгубиме телесна...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Класик кој го носиме со години – Црна ташничка

Класик кој го носиме со години – Црна ташничка

Дури и наједноставниот outfit може да се подигне на level up со добри аксесоари, од кои ташните се омилени, за секој од нас. Без оглед на тоа колку ташнички со...

Мода | Нема коментари

Конечно, знаеме какви мажи повеќе сакаат пополни девојки, дали сте меѓу нив?

Конечно, знаеме какви мажи повеќе сакаат пополни девојки, дали сте меѓу нив?

Од вишок не боли главата или ...? Резултатите од истражувањето на Факултетот за психологија во Њукасл покажаа дека мажите кои честопати се под стрес...

Секс и Односи | Нема коментари

КАКО СЕ МИЕ КОСАТА СО СОДА БИКАРБОНА: наместо стотици хемикалии, користете природен шампон

КАКО СЕ МИЕ КОСАТА СО СОДА БИКАРБОНА: наместо стотици хемикалии, користете природен шампон

Наместо шампон, користете сода бикарбона за миење на косата! Модерните шампони често се многу штетни за здравјето на косата. Благодарение на...

Убавина | Нема коментари

Здраво, понеделник, можеш ли да ни го вратиш сонцето?!

Здраво, понеделник, можеш ли да ни го вратиш сонцето?!

...

Стил на денот | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk