← НАЗАД НА БОЗА
Чиа пудинг

Чиа пудинг

Тој е целосно „производ“ на природата, постои на Земјата илјадници години и е богат со антиоксиданти, витамини и минерали. Ако некоја храна го оправда...

Мојата кујна | Нема коментари

Можеби не ви се допаѓа да тренирате наутро, но утринското вежбање е многу подобро од вечерното и гори повеќе килограми

Можеби не ви се допаѓа да тренирате наутро, но утринското вежбање е многу подобро од вечерното и гори повеќе килограми

Хронобиологијата е понова гранка на науката која проучува биолошки ритами. Во овој случај, научниците проучувале како времето кое вежбаме влијае на...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Смути од диња, ѓумбир, банана и портокал

Смути од диња, ѓумбир, банана и портокал

Кога дињата и лубениците ќе се појавуваат на тезгите, летото почнува. Овој летен режим бара нешто посвежо, нешто што ќе не крене од раните утрински...

Мојата кујна | Нема коментари

Како влијае диетата со кето, врз вашиот сексуален живот?

Како влијае диетата со кето, врз вашиот сексуален живот?

Откако изгубивте многу несакани килограми следејќи ја кето диетата, колку е здрава оваа диета и како тоа влијае на здравјето е нешто за кое се зборува со...

Секс и Односи | Нема коментари

Една кошула може да го спаси секој look! Докажано и тестирано!

Една кошула може да го спаси секој look! Докажано и тестирано!

...

Стил на денот | Нема коментари

Откријте што боите во домот говорат за вас

Откријте што боите во домот говорат за вас

Боите и умот се интимно поврзани и потсвесно влијаат на многумина од нас, како што е прикажано со бројни научни студии. Врската помеѓу боите за...

Мојот дом | Нема коментари

Во белиот тексас постои магија … пронајдете ја!

Во белиот тексас постои магија … пронајдете ја!

...

Стил на денот | Нема коментари

Што треба да направите во триесеттите години за да бидете среќни во педесеттите?

Што треба да направите во триесеттите години за да бидете среќни во педесеттите?

Што велат деловните луѓе, но и експертите… Усогласете ја работата и интересите. Најважниот совет на деловните и животните искусни луѓе. Направете ја...

Секс и Односи | Нема коментари

Уште една добра причина да го скратите времето поминато на вашиот мобилен телефон

Уште една добра причина да го скратите времето поминато на вашиот мобилен телефон

Ако поминувате премногу време на вашиот мобилен телефон, овие информации може да бидат доволни за да го заклучите вашиот паметен телефон во друга...

Здраво тело | Нема коментари

Како да се облекувате цело лето со само пет артикли

Како да се облекувате цело лето со само пет артикли

Научете да купувате мудро и со само неколку артикли, бидете трендовски во текот на целата сезона. Овие шест стилски парчиња ќе ги задоволат вашите модни...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk