← НАЗАД НА БОЗА
Еве начини на кои се менува  сексуалниот живот на жените во зависност од декадата

Еве начини на кои се менува сексуалниот живот на жените во зависност од декадата

Сексот е еден од клучните аспекти на врската и додека се менуваме како личност, нашиот сексуален живот исто така драстично варира со текот на годините....

Секс и Односи | Нема коментари

По овие знаци, ќе знаете дека мажот исклучиво ве гледа како пријателка

По овие знаци, ќе знаете дека мажот исклучиво ве гледа како пријателка

Една од најчестите грижи на жените е дали му се допаѓаат на маж или не. За жал, најчесто грешат во овие проценки. Ова се знаци дека сте дефинитивно...

Секс и Односи | Нема коментари

Понекогаш е добро да ја напуштите куќата без долна облека

Понекогаш е добро да ја напуштите куќата без долна облека

Ако ова секогаш ви звучеше нездраво и нехигиенски за вас, извинете, но не сте во право. Лекарите велат дека е подобро да се прескокнат гаќи понекогаш за...

Здраво тело | Нема коментари

Овие се најчестите изговори за прекин на вашата диета

Овие се најчестите изговори за прекин на вашата диета

Повеќе од четири пати годишно, членовите на поубавиот пол започнуваат диета и траат најмногу до три недели. Две третини од жените признаваат дека само...

Убавина, Фитнес и Диети | Нема коментари

5 дестинации каде летото трае вечно

5 дестинации каде летото трае вечно

  Кој вели дека летото треба да заврши? Додека носталгично ги разгледуваме шарените, морски фотографии на социјалните мрежи, а сеќавањата за...

Патувај | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk