Bridal

Дали навистина вредни милиони? Вака изгледа најскапата венчаница на светот!

Дизајнерот Хани Ел Бехаири ја создаде најскапата венчаница на светот, која вреди запрепастувачки 15 милиони долари, а ја носеше познатата египетска актерка Маи Омар.

Фустанот е опкружен со кристали и има превез долг неколку метри украсена со sвездички. Предниот дел е пократок, така што ги открива нозете, додека задниот дел од фустанот се протега на подот.

Идеален модел за оние дами кои сакаат гламур и луксуз.

Овој дизајнер е познат по екстравагантни парчиња, но тој се надмина себеси со овој фустан. Само позитивни коментари пристигнаа на сметка на креацијата.

Напиши коментар