Art & Crafts

Откријте кои природни состојки ќе ги задржат комарците подалеку од вас ова лето

Ништо не ја расипува убавата летна вечер како комарците.

Постои еден сосема природен и лесен начин да се ослободите од нив следниот пат кога ќе уживате во убавото време надвор.

Ако ве мачат цело време, тогаш сигурно сте се обиделе да се ослободите од нив на сите можни начини.

За ова ќе ви требаат:

– 6 парчиња лимон

– 5 парчиња зелен лимон

– гранче рузмарин – вода

– 7-10 капки масло од еукалиптус

– 1 свеќа што плови

Сите состојки ставете го во тегла и ставете ја свеќата на врвот. Ова нема да ви одземе многу време и многу е лесно да се направи, а сигурно ќе се ослободите од овие инсекти.

Напиши коментар