Cafe Del Mar

ТАЈНИОТ РЕЦЕПТ ЗА СЛАБЕЕЊЕ НА МЕЛАНИЈА: Кога и да и се јаде нешто слатко, таа веднаш ова го пие

Иако се откажа од манекенската кариера пред скоро 2 децении, нејзината линија и денес е совршена, на 50 години.

Сметајќи дека е поранешна манекенка, не е изненадувачки што првата дама на САД, Меланија Трамп, ги знае сите мали трикови за одржување на тенка линија.

Се прашувавме која е тајната на врвната форма на Меланија Трамп и откривме дека е едноставна навика што секој од нас може да ја примени.

Иако Меланија се грижи за својот изглед, таа потенцира дека не оди во крајности:

– живеам здрав живот, се грижам за мојата кожа и моето тело, но не претерувам во ништо.

Таа вели дека нејзината витка линија се должи на пијалокот со кој го започнува секое утро. Смути од нејзините омилени состојки и дава доволно енергија за целиот ден и ја одржува сита многу долго време.

Овој пијалок е одличен во контролирање на апетитот, но и при започнување на процесот на слабеење, поради неговите состојки.

Покрај тоа, секогаш кога и да има потреба од слатко и се чувствува гладна, таа го прави овој пијалок.

– Кога чувствувам потреба од слатки, го пијам овој пијалок и после тоа поминува таа желба. Од неверојатна корист е кога станува збор за овие ситуации – рече таа.

Еве го рецептот за пијалакот на Меланија Трамп:

Состојки:

 • Свеж спанаќ
 • Целер
 • Моркови
 • Боровинки
 • Јаболко
 • Исцеден портокал
 • Исцеден лимон
 • Јогурт со малку маснотии
 • Неколку капки маслиново масло
 • Чиа семиња
 • Витамин Д во капки

Ставете ги сите состојки во блендер и блендирајте додека не се соединат и пијалокот е подготвен да се консумира.

Напиши коментар