Cafe Del Mar

ЧАЈ ОД 3 СОСТОЈКИ СО КОИ ЌЕ ГИ СТОПИТЕ КИЛОГРАМИТЕ

Рецептот за слабеење со само три состојки предизвика глобално лудило, особено затоа што сè повеќе луѓе го пробале и имаат само зборови за пофалба за оваа одлична комбинација.

Сè што ви треба е:

  • зелен чај
  • цимет
  • ловоров лист

Подготовка:

Оставете 800 мл вода да зоврие, извадете ја од оган, а потоа додадете 1 стапче цимет, 3 ловорови лисја и рамна лажица зелен чај. Покријте и оставете да отстои 15 минути, а потоа процадете.

Примена:

Кога станува збор за метаболизмот, важно е да се знае дека најдобро време за негово забрзување е рано наутро, веднаш по будењето. Затоа, пијте ја првата чаша од овој чај на празен стомак. Втората чаша можете да ја пиете веднаш после појадокот, а третата во вечерните часови, нешто пред спиење.

Со три шолји од овој чај на ден, значително ќе изгубите тежина, особено на критичните точки на телото, како што се абдоменот, бутовите и задникот, а првите резултати се видливи после една недела.

Оние што го пробале овој чај, велат дека резултатот се чувствува после 24 часа, како подобро варење, а по првата недела, во просек, се губат околу 8 сантиметри во половината!

Сите три состојки на овој пијалок согоруваат маснотии и го забрзуваат метаболизмот, а се подразбира дека секој обид за забрзување на метаболизмот и губење на тежината треба да биде придружена со урамнотежена исхрана и умерена физичка активност.

Напиши коментар