← НАЗАД НА БОЗА
Луи Витон го отвора својот прв ресторан во сабота

Луи Витон го отвора својот прв ресторан во сабота

Кулинарска авантура на легендарната француска куќа. Од први февруари, луксузната француска куќа Луи Витон ќе може да ги додаде на списокот и...

ШоуБиз | Нема коментари

4 шик фризури кои можете да ги носите под капа

4 шик фризури кои можете да ги носите под капа

Секоја жена сака кога косата е здрава, бујна и, пред сè, послушна, што ретко се случува во зимскиот период. Непослушната коса е зафатена со ветер и...

Убавина | Нема коментари

Овие масла ќе го забрзат растот на вашата коса

Овие масла ќе го забрзат растот на вашата коса

Решивте да ја пуштите косата, но таа полека расте и сфаќате дека ќе ви бидат потребни неколку години за да ја достигне посакуваната должина и сега...

Убавина | Нема коментари

По хороскопскиот знак можете да откриете кој партнер е идеален за вас!

По хороскопскиот знак можете да откриете кој партнер е идеален за вас!

Секоја жена има одреден тип на маж кој најмногу ја привлекува. Додека некои сакаат неизлечиви романтики, други повеќе ги привлекуваат мачо мажите, а...

Интересно | Нема коментари

Пејачката го снимила местото на несреќата по падот на хеликоптерот на кошаркарот

Пејачката го снимила местото на несреќата по падот на хеликоптерот на кошаркарот

Актерката, пејачка и моден дизајнер, 39-годишната Џесика Симпсон и нејзиниот сопруг Ерик Џонсон од нивниот дом во Лос Анџелес можеа директно да го видат...

Новости | Нема коментари

Црвениот тепих никогаш немал побизарни модни додатоци

Црвениот тепих никогаш немал побизарни модни додатоци

Сезоната на церемонии на гламурозни награди за филм и музика природно, на црвениот тепих, го става во фокус изгледот на гостите, така што веќе не можевме...

ШоуБиз | Нема коментари

3 идеални фризури ако сакате целосна промена

3 идеални фризури ако сакате целосна промена

Повеќето жени немаат храброст да експериментираат, барем кога станува збор за нивната коса. Сепак, постојат фризури кои се наменети за оние жени кои се...

Убавина | Нема коментари

Ова е бојата на коса која е обожавана од познатите жени ширум светот

Ова е бојата на коса која е обожавана од познатите жени ширум светот

Ако почетокот на новата декада ве инспирира да го промените изгледот, но не сте љубител на драстични промени, овој тренд на убавина може да ве...

Убавина | Нема коментари

Ирина Шајк зборуваше за прв пат по раскинувањето со Бредли: „Се распаѓам“

Ирина Шајк зборуваше за прв пат по раскинувањето со Бредли: „Се распаѓам“

Иако драмата околу распадот на врската на 45-годишната Бредли Купер и неговата поранешна партнерка, рускиот супермодел Ирина Шајк, конечно се проби и...

ШоуБиз | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk