Cafe Del Mar

СТОМАКОТ Ѝ БЕШЕ ОГРОМЕН, СИТЕ МИСЛЕА ДЕКА Е БРЕМЕНА: А тогаш го проба ова и за еден месец изгуби над 10 килограми

Пијалок кој има лековит ефект. Првите резултати се видливи по само седум дена, а оние што го пробале овој чај, велат дека по првата недела, во половината губат во просек 8 сантиметри!

Овој чај за слабеење е направен од само три состојки и предизвика глобален бесно лудило, бидејќи сите оние што го пробале имаат само зборови за пофалба.

Потребно:

  • зелен чај
  • цимет
  • ловоров лист

Подготовка

Зовријте 800 мл вода, тргнете ја од оган, а потоа додадете 1 стапче цимет, 3 ловорови ливчиња и рамна лажица зелен чај. Покријте и оставете да отстои 15 минути, а потоа процадете.

Примена

Испијте ја првата чаша од овој чај наутро, на празен стомак. Втората чаша можете да ја испиете веднаш после појадокот, а третата во вечерните часови, непосредно пред спиење.

Првите резултати се видливи по само седум дена, а оние што го пробале овој чај, велат дека по првата недела, во половината губат во просек 8 сантиметри и 10 кг.

Напиши коментар