Celebrity

Каква музика ѝ свири Адам Левин на ќеркичката Дасти Роуз

Адам Левин откри дека свирел постара музика од Аврил Лавињ, уште од 2000-та година, за неговата четиригодишна ќерка Дасти Роуз.

41-годишниот пејач во интервјуто за Зејн Лоу од Епл Музик го сподели својот афинитет кон поп-рок музиката и спотовите од раните 2000-ти.

„Смешно е како се враќате и повторно гледате како овие стари видеа и ги слушате овие стари песни и јас и пуштав многу плочи на Аврил Лавињ“, рече Адам, кој има и тригодишна ќерка Гио со сопругата Бехати Принсло, 32 година.

Напиши коментар