← НАЗАД НА БОЗА
Не можете да го отстраните прстенот од прстот? Погледнете го трикот на овој лекар и никогаш повеќе нема да се грижите!

Не можете да го отстраните прстенот од прстот? Погледнете го трикот на овој лекар и никогаш повеќе нема да се грижите!

Веројатно сте биле барем еднаш во ситуација кога вашиот прстен ви се заглавил на прстот и не сте можеле да го отстраните. Понекогаш можете да се...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Направете декоративна кутија за бањата

Направете декоративна кутија за бањата

Дали сте љубители на модерни и рустични работи кои ќе го разубават вашиот дом? Тогаш оваа идеја е вистинската работа за вас. Ви треба обична кутија од...

Брзо и Корисно | Нема коментари

МАЛ ТРИК: еве како црвениот кармин да НЕ ОСТАВИ трага

МАЛ ТРИК: еве како црвениот кармин да НЕ ОСТАВИ трага

Многу жени ги нервира тоа што карминот остава траги на чашите, забите или облеката. Постои начин усните да ви бидат истакнати и понатаму, а да ги...

Брзо и Корисно | Нема коментари

САКАТЕ ЛИ ВАШИОТ САДОПЕР ДА ЗАБЛЕСКА? Викнете ги на помош природните средства!

САКАТЕ ЛИ ВАШИОТ САДОПЕР ДА ЗАБЛЕСКА? Викнете ги на помош природните средства!

А за чистење на одводот и пријатниот мирис во кујната, препорачливо е да исецкате ситно парчиња лимон и да ги ставате парче по парче во одводот... Дали...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Направете миризлива свеќа од портокал!

Направете миризлива свеќа од портокал!

Од кората на пороткалот, во само неколку потези, можете да направите вистинска миризлива свеќа која целосно ќе го освежи воздухот во вашиот дом. Се што...

Брзо и Корисно | Нема коментари

И снема декоративна хартија за завиткување, нејзината брза идеја е едноставна и популарна

И снема декоративна хартија за завиткување, нејзината брза идеја е едноставна и популарна

Празничната сезона обично е хаотична, иако не мора да биде таква. Пробајте ги овие трикови од "What's Up Moms" и ќе ви помогнат да ги поминете празниците среќно...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Jа прoвлече косата низ трака за коса и отиде да спие – Следното утро изгледаше убаво и уникатно!

Jа прoвлече косата низ трака за коса и отиде да спие – Следното утро изгледаше убаво и уникатно!

Доколку барате брз и лесен начин да добиете одлична фризура, тогаш оваа трака за коса е токму за вас. Почнувајќи од неизмиена коса, оваа девојка ви...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Овој зачин го имате во куќата, а не знаете дека ја ЧУВА БОЈАТА НА ОБЛЕКАТА

Овој зачин го имате во куќата, а не знаете дека ја ЧУВА БОЈАТА НА ОБЛЕКАТА

Со помош на природни средства поправете ги боите и вратете го животот во вашата омилена облека. Со секое перење на машината, нашата облека станува...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Цел ЖИВОТ КОРИСТИМЕ РЕНДЕ: Луѓето гледаат во НОВ НАЧИН на користење и се прашуваат: ЗОШТО ОВА НЕ ГО ЗНАЕВМЕ ДО СЕГА?

Цел ЖИВОТ КОРИСТИМЕ РЕНДЕ: Луѓето гледаат во НОВ НАЧИН на користење и се прашуваат: ЗОШТО ОВА НЕ ГО ЗНАЕВМЕ ДО СЕГА?

Рендето е неопходен „алат“ во секоја кујна, а речиси секојдневно го користиме, но се чини дека, барем според видеото што стана вирално, ние секогаш го...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Погледнете како совршено да ја здиплите вашата постелнина за помалку од една минута

Погледнете како совршено да ја здиплите вашата постелнина за помалку од една минута

Оваа жена ќе ви заштеди време и нерви и ќе ви ја олесни работата. Постелнината која совршено стои на вашиот кревет е еден од најдобрите пронајдоци...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk