← НАЗАД НА БОЗА
Зошто е корисно да пиете пиво?

Зошто е корисно да пиете пиво?

Намалува ризик од срцеви заболувања- истражувањата потврдиле дека умереното консумирање го намалува ризикот од срцеви заболувања. Причината е...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Три причини зашто треба да ги избегнувате газираните сокови

Три причини зашто треба да ги избегнувате газираните сокови

1.Калциум и магнезиум Луѓето кои пијат газирано, наместо природни пијалоци како што се млекото, природните сокови и водата не добиваат доволно...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Дали знаевте дека миењето раце ве ослободува од негативните мисли?

Дали знаевте дека миењето раце ве ослободува од негативните мисли?

Водата има моќен ефект над нашата психа. Миењето раце и туширањето можат да не ослободат од негативна енергија и мисли. Меѓутоа, исто така миењето раце...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Ботокс – отров кој лечи 50 болести

Ботокс – отров кој лечи 50 болести

Денес ботоксот се употребува во лечење на 50 офтамолошки, невролошки, оториноларинголошки, педијатриски и гинеколошки пореметувања. Во неврологијата...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Совршени усни за нежни бакнежи

Совршени усни за нежни бакнежи

Доаѓа ладното време и на вашите усни е потребна посебна нега за да бидат нежни и негувани за страствени бакнежи. Доколку имате ситни мали рани во...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Заборавете на непланираните трошоци

Заборавете на непланираните трошоци

Пред да тргнете во продавница, направете точен и детален список на потребни работи. Трудете се тој список да не го заборавите пред да одите во продавница...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Како да ја поправите скршената шминка?

Како да ја поправите скршената шминка?

Колку пати ви се случило да го скршите руменилото или сенката за очи во ташна или да ви падне на тврда подлога, освен неред, тука е и скршениот производ,...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Лошите навики во исхраната се формираат во детството

Лошите навики во исхраната се формираат во детството

На пример, родителите би требало да размислат за исхраната на детето помеѓу главниот оброк и ужината и на децата да понудат здрава храна како што е...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Има лек за кесите под очите и потечените капаци

Има лек за кесите под очите и потечените капаци

Црни кеси За да ги сокриете темните кругови изберете коректор со нијанса посветол од вашата кожа. Можете да побарате и производ кој содржи блескав...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Капините содржат железо како вкусен телешки стек

Капините содржат железо како вкусен телешки стек

Лешниците се здрави за срцето Содржат повисоки нивоа на мононезаситени масти од било кои други ореви, и се добри за намалување на холестеролот кој...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk