← НАЗАД НА БОЗА
Чај од јаболко против несоница

Чај од јаболко против несоница

Со многу пријатен вкус овој чај може да ги замени класичните лековити чаеви во случаите кога некоја личност не го поднесува вкусот на „трева“, па токму...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Домашен еликсир за распукани усни

Домашен еликсир за распукани усни

Есента е идеален период за користење балсам за усни. Комбинацијата на ладното време, ветрот и сонцето придонесува кожата непрестајно да се суши....

Брзо и Корисно | Нема коментари

Импресирајте во 7 секунди

Импресирајте во 7 секунди

Имено потребни се само 7 секунди при првата средба, за да некој ве оцени каква личност сте. Еве неколку совети како во првите пресудни моменти да...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Мед и кафеав шеќер како пилинг за чистење

Мед и кафеав шеќер како пилинг за чистење

Поштедете ја вашата кожа од мозолчиња со користење на природен третман за чистење на лицето. Медот служи како антибактериски елемент и има моќ да ја...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Чипкасти нокти – Направи сам

Чипкасти нокти – Направи сам

Потребни материјали: - безбоен лак - парче чипка Чекор 1. Исечете мали парчиња чипка за секој прст. Чекор 2. Прилагодете ја нивната димензија и...

Брзо и Корисно | Еден коментар

Отворете пиво со лист хартија

Отворете пиво со лист хартија

Многу често ни се случува на некоја забава да немаме соодветен отворач за пиво и тогаш тука настапуваат дечките кои го знаат трикот со запалката. Овој...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Како сами да направите ланче во 10 чекори

Како сами да направите ланче во 10 чекори

Ова е само една од идеите, а доколку на памет ви дојде уште некоја слободно спроведете ја. За ова ланче потребни ви се неколку работи кои може да ги...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Подобрете си го расположението со шолја топло какао!!!

Подобрете си го расположението со шолја топло какао!!!

Какаото е уште еден богат извор на антиоксиданси и го успорува меѓу другото и стареењето. Шолја какао во денот може да придонесе до подобро здравје. Тим...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Корисни совети за правилен режим на исхраната

Корисни совети за правилен режим на исхраната

-Исхраната треба да биде избалансирана за да ги задоволи дневните потреби на организмот од минерали и витамини; -Избегнувајте тешки и мрсни јадења,...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Јаболката е полоша за забите од газираните пијалоци ?

Јаболката е полоша за забите од газираните пијалоци ?

Во новата студија истражувачите барале врска помеѓу оштетување на забот на неколку локации во устата на повеќе од 1000 мажи и жени на старост од 18 до 30...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk