← НАЗАД НА БОЗА
Подобрете го помнењето на природен начин

Подобрете го помнењето на природен начин

Вежбање Мажите најчесто се поактивни од жените, но тоа не значи дека доволно вежбаат. Истражувањата покажаа дека вежбањето е голем засилувач на...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Блескава насмевка

Блескава насмевка

Со години насмевката станува се помала и помала. Голема улога во тоа игра потсвеста која испраќа сигнали дека забите со години се погрди, и дека широката...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Корисни совети за во домот

Корисни совети за во домот

* Пепелникот кој често лошо мириса и по миењето, наполнете го со оцет, оставете го половина час и потоа добро измијте го. * Орманчето за чевли добро ќе...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Сакате витко тело? Купете си куче

Сакате витко тело? Купете си куче

Сопствениците на куче пешачат повеќе, побрзо и водат подобар активен и физички живот благодарение на своите миленици, покажува најновата студија која...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Корисни совети за девојки! Верувајте ќе ви користат

Корисни совети за девојки! Верувајте ќе ви користат

Затоплете го креонот и моливот за усни за поубав резултат. Тоа можете да го направите или со вашите раце или со помош на фен. Резултатот е поинтензивни...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Корисни совети за пред компјутер

Корисни совети за пред компјутер

Постојат голем број на ризици поради долгото време што го поминуваме пред нашите персонални уреди, па затоа еве неколку корисни совети за да можете да...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Трикови за повеќе среќа

Трикови за повеќе среќа

Дали сте почувствувале дека после трчање, слатко смеење или после сексуален однос се чувствувате подобро? Доброто расположение има научно...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Содата во служба на домот

Содата во служба на домот

Содата може да ви помогне во одржувањето на домот и да ви го олесни справувањето со одредени непријатни ситуации. Отстранување на мирисот на цигари од...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Содата во служба на убавината

Содата во служба на убавината

Сода бикарбона не служи само за приготвување на вкусни печива. Таа има и ред други примени кои можат да ги направат поефикасни третманите за нега и...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Чај од јаболко против несоница

Чај од јаболко против несоница

Со многу пријатен вкус овој чај може да ги замени класичните лековити чаеви во случаите кога некоја личност не го поднесува вкусот на „трева“, па токму...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk