← НАЗАД НА БОЗА
Домашен еликсир за распукани усни

Домашен еликсир за распукани усни

Есента е идеален период за користење балсам за усни. Комбинацијата на ладното време, ветрот и сонцето придонесува кожата непрестајно да се суши....

Брзо и Корисно | Нема коментари

Импресирајте во 7 секунди

Импресирајте во 7 секунди

Имено потребни се само 7 секунди при првата средба, за да некој ве оцени каква личност сте. Еве неколку совети како во првите пресудни моменти да...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Мед и кафеав шеќер како пилинг за чистење

Мед и кафеав шеќер како пилинг за чистење

Поштедете ја вашата кожа од мозолчиња со користење на природен третман за чистење на лицето. Медот служи како антибактериски елемент и има моќ да ја...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Чипкасти нокти – Направи сам

Чипкасти нокти – Направи сам

Потребни материјали: - безбоен лак - парче чипка Чекор 1. Исечете мали парчиња чипка за секој прст. Чекор 2. Прилагодете ја нивната димензија и...

Брзо и Корисно | Еден коментар

Отворете пиво со лист хартија

Отворете пиво со лист хартија

Многу често ни се случува на некоја забава да немаме соодветен отворач за пиво и тогаш тука настапуваат дечките кои го знаат трикот со запалката. Овој...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Како сами да направите ланче во 10 чекори

Како сами да направите ланче во 10 чекори

Ова е само една од идеите, а доколку на памет ви дојде уште некоја слободно спроведете ја. За ова ланче потребни ви се неколку работи кои може да ги...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Подобрете си го расположението со шолја топло какао!!!

Подобрете си го расположението со шолја топло какао!!!

Какаото е уште еден богат извор на антиоксиданси и го успорува меѓу другото и стареењето. Шолја какао во денот може да придонесе до подобро здравје. Тим...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Корисни совети за правилен режим на исхраната

Корисни совети за правилен режим на исхраната

-Исхраната треба да биде избалансирана за да ги задоволи дневните потреби на организмот од минерали и витамини; -Избегнувајте тешки и мрсни јадења,...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Јаболката е полоша за забите од газираните пијалоци ?

Јаболката е полоша за забите од газираните пијалоци ?

Во новата студија истражувачите барале врска помеѓу оштетување на забот на неколку локации во устата на повеќе од 1000 мажи и жени на старост од 18 до 30...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Велосипедизам ефикасно лечи мигрена

Велосипедизам ефикасно лечи мигрена

Истражувачите ги поделиле жените во три групи и секоја група требало да се придржува до еден режим на лечење во следните три месеци. Првата група...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk