← НАЗАД НА БОЗА
Како сами да направите ланче во 10 чекори

Како сами да направите ланче во 10 чекори

Ова е само една од идеите, а доколку на памет ви дојде уште некоја слободно спроведете ја. За ова ланче потребни ви се неколку работи кои може да ги...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Подобрете си го расположението со шолја топло какао!!!

Подобрете си го расположението со шолја топло какао!!!

Какаото е уште еден богат извор на антиоксиданси и го успорува меѓу другото и стареењето. Шолја какао во денот може да придонесе до подобро здравје. Тим...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Корисни совети за правилен режим на исхраната

Корисни совети за правилен режим на исхраната

-Исхраната треба да биде избалансирана за да ги задоволи дневните потреби на организмот од минерали и витамини; -Избегнувајте тешки и мрсни јадења,...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Јаболката е полоша за забите од газираните пијалоци ?

Јаболката е полоша за забите од газираните пијалоци ?

Во новата студија истражувачите барале врска помеѓу оштетување на забот на неколку локации во устата на повеќе од 1000 мажи и жени на старост од 18 до 30...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Велосипедизам ефикасно лечи мигрена

Велосипедизам ефикасно лечи мигрена

Истражувачите ги поделиле жените во три групи и секоја група требало да се придржува до еден режим на лечење во следните три месеци. Првата група...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Бананата делува како антидепресив

Бананата делува како антидепресив

Вознемиреноста може да се лечи со ова овошје, бидејќи бананата содржи триптофан, кој дури има и седативно дејство. Исто така, ако личноста претера со...

Брзо и Корисно | Нема коментари

До сјаен тен со природни состојки

До сјаен тен со природни состојки

Во прилог на купишта на хемиски состојки кои ја тероризираат нашата кожа, понекогаш е добро да ја негуваме на природен начин. Камилица за сите...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Зошто е корисно да пиете пиво?

Зошто е корисно да пиете пиво?

Намалува ризик од срцеви заболувања- истражувањата потврдиле дека умереното консумирање го намалува ризикот од срцеви заболувања. Причината е...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Три причини зашто треба да ги избегнувате газираните сокови

Три причини зашто треба да ги избегнувате газираните сокови

1.Калциум и магнезиум Луѓето кои пијат газирано, наместо природни пијалоци како што се млекото, природните сокови и водата не добиваат доволно...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Дали знаевте дека миењето раце ве ослободува од негативните мисли?

Дали знаевте дека миењето раце ве ослободува од негативните мисли?

Водата има моќен ефект над нашата психа. Миењето раце и туширањето можат да не ослободат од негативна енергија и мисли. Меѓутоа, исто така миењето раце...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk