← НАЗАД НА БОЗА
Ботокс – отров кој лечи 50 болести

Ботокс – отров кој лечи 50 болести

Денес ботоксот се употребува во лечење на 50 офтамолошки, невролошки, оториноларинголошки, педијатриски и гинеколошки пореметувања. Во неврологијата...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Совршени усни за нежни бакнежи

Совршени усни за нежни бакнежи

Доаѓа ладното време и на вашите усни е потребна посебна нега за да бидат нежни и негувани за страствени бакнежи. Доколку имате ситни мали рани во...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Заборавете на непланираните трошоци

Заборавете на непланираните трошоци

Пред да тргнете во продавница, направете точен и детален список на потребни работи. Трудете се тој список да не го заборавите пред да одите во продавница...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Како да ја поправите скршената шминка?

Како да ја поправите скршената шминка?

Колку пати ви се случило да го скршите руменилото или сенката за очи во ташна или да ви падне на тврда подлога, освен неред, тука е и скршениот производ,...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Лошите навики во исхраната се формираат во детството

Лошите навики во исхраната се формираат во детството

На пример, родителите би требало да размислат за исхраната на детето помеѓу главниот оброк и ужината и на децата да понудат здрава храна како што е...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Има лек за кесите под очите и потечените капаци

Има лек за кесите под очите и потечените капаци

Црни кеси За да ги сокриете темните кругови изберете коректор со нијанса посветол од вашата кожа. Можете да побарате и производ кој содржи блескав...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Капините содржат железо како вкусен телешки стек

Капините содржат железо како вкусен телешки стек

Лешниците се здрави за срцето Содржат повисоки нивоа на мононезаситени масти од било кои други ореви, и се добри за намалување на холестеролот кој...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Овошниот шеќер е еден од најштетните состојки во храната

Овошниот шеќер е еден од најштетните состојки во храната

Слатко, ефтино и природно – фруктоза звучи како идеален “здрав” засладувач. Меѓутоа овој шеќер кој се наоѓа природно во овошјето и сега се додава во...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Можат ли стриите да исчезнат ?

Можат ли стриите да исчезнат ?

Не може точно да се дефинира зошто стриите кај некои луѓе се појавуваат, но знаеме дека причината лежи во генетиката и природната реакција на кожата на...

Брзо и Корисно | Еден коментар

Лек за непослушната коса

Лек за непослушната коса

Немојте да бидете измамени од големите имиња, реклами и различни шампони украсени со висока цена, туку побарајте тип на шампон кој е наменет за...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk