← НАЗАД НА БОЗА
Модриот патлиџан го намалува лошиот холестерол

Модриот патлиџан го намалува лошиот холестерол

Новата студија направена во Канада, би можела да спаси милиони човечки животи, бидејќи ситражувањето покажало дека консумирањето на одредени видови на...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Како да ја намалите големата потреба за слатко?

Како да ја намалите големата потреба за слатко?

Ако нашата исхрана има рамнотежа и баланс, со пет мали оброци дневно, од кои два овошна ужина, немаме да имаме апетит за благо. Најчесто потребата за...

Брзо и Корисно | Нема коментари

5 едноставни чекори до квалитетен сон

5 едноставни чекори до квалитетен сон

Квалитетното спиење  го прави животот помалку стресен и поздрав. Ете што може да ви помогне да спиете како бебе :) Намелете го алкохолот Алкохолот...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Многу цинк, слаба меморија

Многу цинк, слаба меморија

Експертите дојдоа до сознание дека цинкот има критична улога во комуникација измеѓу неурон и хипокампус, центар во мозокот за учење и памтење. Доктор...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Намалете го ризикот од астма со вино!

Намалете го ризикот од астма со вино!

Луѓето кои неделно пијат четири чаши вино или пиво имаат помал ризик да страдаат од астма. Претераниот внес на алкохол може да предизвика здравствени...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Мирисно вшмукување

Мирисно вшмукување

Чистењето не е за секого интересно. Да направиме нешто па оваа активност да добие забавна старна. Така полесно ќе може да ја завршиме и оваа обврска....

Брзо и Корисно | Нема коментари

На природен начин решете се од здодевните инсекти!

На природен начин решете се од здодевните инсекти!

Ова е периодот кога најмногу инсекти си бараат засолниште во нашите домови. Надвор се намалуваат температурите, а тие брзаат да се сокријат во некој...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Со вежбање полесно ќе престанете да пушите

Со вежбање полесно ќе престанете да пушите

Студијата, објавена во списанието Педиатрикс, проследено со акцијата на поттикнување на вежбање во стандардна програма за одвикнување на тинејџерите...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Недостатокот на витамини непријател на здавјето и убавиот изглед

Недостатокот на витамини непријател на здавјето и убавиот изглед

Симптоми за недостаток на витамини Витамин Ц Подложни на инфекции, изразени вени, модринки, склоност на крварење се знаци за недостаток на витамин Ц...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Шминката може да ја отстраните и со продукти од вашиот фрижидер

Шминката може да ја отстраните и со продукти од вашиот фрижидер

Млеко и јогурт Млекото како спој на витамини и протеини, ја храни кожата и ја прави мека, така што совет за оваа вечер е да потопите млеко на памук и да...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk