← НАЗАД НА БОЗА
Мирисно вшмукување

Мирисно вшмукување

Чистењето не е за секого интересно. Да направиме нешто па оваа активност да добие забавна старна. Така полесно ќе може да ја завршиме и оваа обврска....

Брзо и Корисно | Нема коментари

На природен начин решете се од здодевните инсекти!

На природен начин решете се од здодевните инсекти!

Ова е периодот кога најмногу инсекти си бараат засолниште во нашите домови. Надвор се намалуваат температурите, а тие брзаат да се сокријат во некој...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Со вежбање полесно ќе престанете да пушите

Со вежбање полесно ќе престанете да пушите

Студијата, објавена во списанието Педиатрикс, проследено со акцијата на поттикнување на вежбање во стандардна програма за одвикнување на тинејџерите...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Недостатокот на витамини непријател на здавјето и убавиот изглед

Недостатокот на витамини непријател на здавјето и убавиот изглед

Симптоми за недостаток на витамини Витамин Ц Подложни на инфекции, изразени вени, модринки, склоност на крварење се знаци за недостаток на витамин Ц...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Шминката може да ја отстраните и со продукти од вашиот фрижидер

Шминката може да ја отстраните и со продукти од вашиот фрижидер

Млеко и јогурт Млекото како спој на витамини и протеини, ја храни кожата и ја прави мека, така што совет за оваа вечер е да потопите млеко на памук и да...

Брзо и Корисно | Нема коментари

5 Светски тајни за добро здравје

5 Светски тајни за добро здравје

Пет народи, пет рецепти за доловечност! Во секој дел од светот има различен начин и секој има своја тајна која го ветува долгиот и здрав живот. Дознајте...

Брзо и Корисно | Нема коментари

5 Начини како да се ослободите набрзина од стресот

5 Начини како да се ослободите набрзина од стресот

Потребно ти е некој вид на олеснување, сега, во овој момент? Без разлика дали си на работа или дома, овие пет едноставни совети ќе те опуштат и смират, за 1-2...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Појадокот спречува кариес

Појадокот спречува кариес

Уште еден резултат од истражувањето иде во прилог на редовниот доручек, имено, во студијата во кои биле анкетирани 4000 американски деца од преучилишна...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Храна која може да ја замени четката за заби

Храна која може да ја замени четката за заби

Сигурно многу пати досега сте се нашле во ситуација кога ви притребало четкичка за заби, а да не сте во можност да ја користите. Одредена храна може да...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Уништете го стресот на работа со билки

Уништете го стресот на работа со билки

Истражувачите откриле дека присуството на билки во саксија во канцеларија го намалува уморот, стресот, сувото грло, главоболката, кашлица и сувата кожа...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk