← НАЗАД НА БОЗА
Направил 14 дупки во цевката и така почнал да одгледува растенија без плодна почва

Направил 14 дупки во цевката и така почнал да одгледува растенија без плодна почва

Ако сте страстен љубител на градинарството и сакате да растете сопствен зеленчук, овошје и други растенија, ова е дополнителен совет за да ви олесни да...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Ставила монета во замрзнувач пред да ја напушти куќата. Кога ќе дознаете зошто, веднаш ќе го сторите истото!

Ставила монета во замрзнувач пред да ја напушти куќата. Кога ќе дознаете зошто, веднаш ќе го сторите истото!

Ако припаѓате на луѓе кои поминуваат подолго време надвор од куќата или станот, тогаш овој трик е вистинската работа за вас. Дали некогаш сте се...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Одличен ТРИК! – Направете совршени кадрици со помош на фолија

Одличен ТРИК! – Направете совршени кадрици со помош на фолија

За триковите кои циркулираат на интернет не можете да знаете дали навистина функционираат додека не ги пробате. Трикот ветува дека во текот на ноќта...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Често се сечете? Мажите треба да се бричат пред појадокот

Често се сечете? Мажите треба да се бричат пред појадокот

По појадокот, почетокот на работата на дигестивниот систем ја забрзува и работата на срцето, која генерално ја подобрува циркулацијата на крвта, а со...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Декорирајте ја чинијата како ПРОФЕСИОНАЛЕЦ: Супер трикови од врвни готвачи кои ја претвораат храната во уметност

Декорирајте ја чинијата како ПРОФЕСИОНАЛЕЦ: Супер трикови од врвни готвачи кои ја претвораат храната во уметност

Конечно, дознајте како се прават цвеќиња од кромид, спирали од краставици и многу повеќе. Сите ние се восхитуваме гледајќи како професионални готвачи...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Супер трик со коцка мраз за вкусни и многу сочни плескавици

Супер трик со коцка мраз за вкусни и многу сочни плескавици

На тој начин ќе остане влажна, бидејќи мразот полека ќе се топи и ќе ја заштити од сушење. Исто така е одличен начин месото да добие мирис на скара, само...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Со помош на овој трик, залепете фластер и нема да се одлепи

Со помош на овој трик, залепете фластер и нема да се одлепи

Кога ќе се повредат, децата често наоѓаат утеха во шарениот фластер кој, сепак, брзо се одлепува и станува нефункционален. Со помош на овој трик тоа нема...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Провлекувањето на конецот низ иглата е толку лесно што ќе се запрашате како не сте го знаеле ова претходно

Провлекувањето на конецот низ иглата е толку лесно што ќе се запрашате како не сте го знаеле ова претходно

Колку ви е потребно да го извлечете конецот низ иглата? Дали ви требаат очила? Прецизност? Мирна рака? Всушност, немате потреба од ништо од ова. Само...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Направете сами: Како да ја поправите скршената сенка?

Направете сами: Како да ја поправите скршената сенка?

Сигурно ви се случило во брзање, случајно да ви падне вашата омилена сенка и да се скрши. За да ја поправите скршената сенка, ви требаат само неколку...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Еве како лесно и од прв обид ќе закачите слика или огледало на ѕидот…

Еве како лесно и од прв обид ќе закачите слика или огледало на ѕидот…

Да се закачи слика на ѕидот и да се постави право да стои за многумина е невозможна мисија. Но, постои еден трик што  вклучува само вилушка,...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk