← НАЗАД НА БОЗА
Практични трикови за организација на домот

Практични трикови за организација на домот

Сите ние сакаме среден и добро организиран дом, но понекогаш очигледните работи не ни паѓаат на памет. Да речеме, блузите од закачалките постојано ви...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Пробајте: Eдноставен трик кој ќе го направи вашето евтинo вино подобро отколку скапото!

Пробајте: Eдноставен трик кој ќе го направи вашето евтинo вино подобро отколку скапото!

Евтиното вино за момент може да се претвори во вкусен напиток еднаков на скапо вино со еден едноставен трик! Нема ништо лошо во шише евтино вино,...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Генијален трик кој за 10 минути ви ги ГАРАНТИРА најдобрите ПУКАНКИ што некогаш сте ги пробале

Генијален трик кој за 10 минути ви ги ГАРАНТИРА најдобрите ПУКАНКИ што некогаш сте ги пробале

Ако сакате пуканките да ви излезат совршени во секое време, дефинитивно треба да го пробате овој трик. Ако се подготвувате да ја поминете вечерта...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Потребни ви се 3 природни состојки за мазна кожа на нозете: Направете ја оваа смеса, почекајте 30 минути, а резултатите се ОДЛИЧНИ!

Потребни ви се 3 природни состојки за мазна кожа на нозете: Направете ја оваа смеса, почекајте 30 минути, а резултатите се ОДЛИЧНИ!

Ниските температури и студениот ветар можат да ја оштетат нашата кожа. Поради ова, таа често знае да биде сува и груба во зима, но можете да ја направите...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Внимание, внимание! Најефикасниот трик за лупење на млади компири пристигна!

Внимание, внимание! Најефикасниот трик за лупење на млади компири пристигна!

Лупењето на млади компири е многу здодевна работа. Потребно е многу време, па подготвувањето на нашите омилени јадења од овој зеленчук често ни доаѓа...

Брзо и Корисно | Нема коментари

СУШЕЊЕ НА ОБУВКИ: најбрз и најевтин начин да ги исушите чевлите и патиките влажни од снег и дожд

СУШЕЊЕ НА ОБУВКИ: најбрз и најевтин начин да ги исушите чевлите и патиките влажни од снег и дожд

Како да ги исушите снегот и дождот брзо и лесно од вашите обувки? Практичните решенија се секогаш најдобри! Во текот на есенските и зимските месеци,...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Ние го знаеме трикот како да ја скиселите зелката за само ДВА ДЕНА!

Ние го знаеме трикот како да ја скиселите зелката за само ДВА ДЕНА!

Ги немате условите или просторот за чување на буре со зелка во станот или подрумот? Но, сепак ја сакате сармата, онаа домашната? Решението...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Жена одлучи да му покаже на светот како да ги закрпи дупките на облеката без игла и конец

Жена одлучи да му покаже на светот како да ги закрпи дупките на облеката без игла и конец

Сите ние мразиме да видиме мала дупка на нашата омилена гардероба. Иако звучи многу драматично, сите знаеме како реагирам кога ќе ја видиме таа мала,...

Брзо и Корисно | Нема коментари

ОДЛИЧНА ИДЕА ЗА ЛЕСНО И БРЗО ЧИСТЕЊЕ НА СНЕГ: до чиста патека во дворот без болка во грбот со помош на лопата и канап

ОДЛИЧНА ИДЕА ЗА ЛЕСНО И БРЗО ЧИСТЕЊЕ НА СНЕГ: до чиста патека во дворот без болка во грбот со помош на лопата и канап

Одлична идеја која ви заштедува болка во грбот и напорно чистење на снегот! Еве супер трик кој ќе ви помогне да го исчистите пристапот до вашиот дом...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Едноставен трик кој ќе ги направи вашите кожни обувки удобни: еве како чевлите и чизмите да не ви бидат тесни

Едноставен трик кој ќе ги направи вашите кожни обувки удобни: еве како чевлите и чизмите да не ви бидат тесни

Едноставен трик кој ќе ги направи вашите кожни обувки удобни: еве како чевлите и чизмите да не ви бидат тесни Мора да го пробате овој бесплатен и...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk