← НАЗАД НА БОЗА
НАПРАВИ САМ: Уникатен лустер од балон и јаже

НАПРАВИ САМ: Уникатен лустер од балон и јаже

Оваа жена ќе ви покаже во продолжение како да направите уникатен лустер од балон и јаже... Се што ви треба е малку поголем балон, маркер, лепило и...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Ставил дрвена лажица на лист хартија. Резултатот е генијален!

Ставил дрвена лажица на лист хартија. Резултатот е генијален!

Ако барате забавна идеја за следниот пат кога ќе им се посветите на своите деца, тогаш ова е вистинската работа за вас. Забавувајте се со цртање 3Д...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Таа го ставила јајцето во апарат za вафли, а само една секунда подоцна добила нешто прекрасно

Таа го ставила јајцето во апарат za вафли, а само една секунда подоцна добила нешто прекрасно

Што добивате кога ќе искомбинирате апарат за вафли, вкусна храна и видео кое ќе ви покаже што се можете да направите со него? Изговор дека никогаш нема...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Го залепила платното на стаклените чинии. Кога ќе го видите крајниот резултат, ќе го сторите истото!

Го залепила платното на стаклените чинии. Кога ќе го видите крајниот резултат, ќе го сторите истото!

Декорацијата на масата е исто толку важна како и оброкот. Ако сакате да направите нешто посебно за себе или да ги импресионирате вашите гости, тогаш...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Едноставен трик од 2 минути за продолжување на косата

Едноставен трик од 2 минути за продолжување на косата

Овој трик ќе ги израдува сите жени кои имаат долга коса и кои често ја врзуваат во опашка. Научете како со помош на едноставен трик да додадете неколку...

Брзо и Корисно | Нема коментари

НАПРАВИ САМ: Волшебен држач за слики

НАПРАВИ САМ: Волшебен држач за слики

Досега, ви презентиравме многу едноставни идеи кои можете да ги направите дома, а оваа е навистина посебна. Ви требаат 8 дрвени коцки, неколку парчиња...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Сè што ви треба за да се ослободите од вдлабнатините во автомобилот е вода и вакуум гума

Сè што ви треба за да се ослободите од вдлабнатините во автомобилот е вода и вакуум гума

Дали некогаш сте биле вклучени во мала сообраќајка со автомобилот во која вашиот автомобил се здобил со вдлабнатина. Иако сите ние се трудиме да...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Погледнете како да ги излупите варените јајца во најкус можен рок. Овој трик ќе ве воодушеви!

Погледнете како да ги излупите варените јајца во најкус можен рок. Овој трик ќе ве воодушеви!

Јајцата се сметаат за најздрава храна во светот, бидејќи се богати со хранливи материи и протеини. Oна што исто така е поволно е и нивната ниска цена и...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Собирал пластични шишиња во дворот. Она што се случило една година подоцна е НЕВЕРОЈАТНО!

Собирал пластични шишиња во дворот. Она што се случило една година подоцна е НЕВЕРОЈАТНО!

Следниот пат кога ќе помислите дека во мал, тесен стан нема место за градина, размислете повторно. Ако има едно нешто што го научивме на YouTube, тогаш тоа е...

Брзо и Корисно | Нема коментари

НАПРАВИ САМ: Направете декоративна кутија со парче хартија и ЦД!

НАПРАВИ САМ: Направете декоративна кутија со парче хартија и ЦД!

Сите знаеме дека со „Направи сам“ идеите можете да заштедите пари, но исто така ја развивате вашата креативност и им давате на луѓето нешто...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk