← НАЗАД НА БОЗА
Исчистете ги чевлите од превртена кожа

Исчистете ги чевлите од превртена кожа

Постојат различни трикови за чистење на чевлите од чувствителната превртена кожа, како што се триење со гумичка за бришење на молив или блага четка, но...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Како да го ароматизирате автомобилот

Како да го ароматизирате автомобилот

Би сакале да го освежите воздухот во автомобилот, а не ги сакате вештачки мириси на елкичките или освежувачите на просторот. Применете некои од овие...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Поврзал две дрвени палети и направил нешто совршено за летните денови! ГЕНИЈАЛНО!

Поврзал две дрвени палети и направил нешто совршено за летните денови! ГЕНИЈАЛНО!

Во текот на летните денови, постојано бараме освежување и сенка под некое дрво. YouTube-ерот Кип Кеј ќе ви покаже како да направите совршен предмет, од две...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Направете ги вашите патики ВОДООТПОРНИ!

Направете ги вашите патики ВОДООТПОРНИ!

Дали знаевте дека восокот од свеќа може да биде толку корисен? Погледнете во...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Ја рашири завесата од тушот на подот. Но, кога ја претвори во ОВА? Брилијантно!

Ја рашири завесата од тушот на подот. Но, кога ја претвори во ОВА? Брилијантно!

Ако припаѓате на луѓе кои секогаш бараат нови, креативни начини за декорирање на домот, тогаш ова е вистинската работа за вас! Направете парче уметност...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Цел живот грешите: Јапонка откри трик за беспрекорно редење на облеката!

Цел живот грешите: Јапонка откри трик за беспрекорно редење на облеката!

На овој начин, ниту едно парче облека нема да ви заврши на дното на полицата, туку сите парчиња ќе бидат совршено наредени. Секој од нас има некој свој...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Повеќето луѓе ќе го фрлат стариот бојлер. Видете што направи овој човек од него!

Повеќето луѓе ќе го фрлат стариот бојлер. Видете што направи овој човек од него!

За време на реновирањето, многу предмети од куќата завршуваат во ѓубрето. Овој човек го реновирал својот дом и го заменил стариот бојлер. Но, наместо да...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Благодарение на овој генијален трик, мајката го научила својот син како да ги врзува врвките!

Благодарение на овој генијален трик, мајката го научила својот син како да ги врзува врвките!

Ова момче се сеќава на неговите искуства кога тој не сакаше да носи патики со врвки, бидејќи го мрзеше да ги врзува. Но, неговата мајка го натера да го...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Го изгубивте клучот од катанецот? Еве како да го отворите со помош на лименка!

Го изгубивте клучот од катанецот? Еве како да го отворите со помош на лименка!

Кога станува збор за безбедноста, ние често се потпираме на сигурносните брави, кои не се толку сигурни колку што изгледаат. Овој човек ќе ви покаже...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Како да исечете кромид без да пуштите солза? Овој трик ќе ви помогне!

Како да исечете кромид без да пуштите солза? Овој трик ќе ви помогне!

На сите тоа им е познато, почнувате да го сецкате кромидот, а потоа вашите солзи почнуваат да течат. Колку пати сме го доживеале тоа? Имаме трик кој ќе...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk