← НАЗАД НА БОЗА
Стоп за непослушните влакна: Фризер откри трик со четка за заби

Стоп за непослушните влакна: Фризер откри трик со четка за заби

Откако ќе ја стилизирате косата, едноставно испрскајте мала количина на лак за коса на четка за заби и нежно измазнете ги непослушните влакна, советува...

Брзо и Корисно | Нема коментари

КРЕАТИВЕН МАНИКИР: Откриваме како да ги искористите старите лакови за нокти

КРЕАТИВЕН МАНИКИР: Откриваме како да ги искористите старите лакови за нокти

Доколку имате неколку полупразни шишиња од лакови за нокти, но не сакате да ги фрлите, вистинско време е да експериментирате малку и да направите нови од...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Ве боли стомакот по пивото? Тоа е затоа што погрешно сте го наточиле

Ве боли стомакот по пивото? Тоа е затоа што погрешно сте го наточиле

„Вистинскиот начин на точење на пиво е да се држи чашата под агол од 45 степени, а пивото, насочено кон центарот на чашата. Во идеален случај, тоа ќе го...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Еве како солта може да ви заштеди време и пари!

Еве како солта може да ви заштеди време и пари!

Не секој знае дека обичната кујнска сол може да се користи во домашните работи и ќе ви заштеди пари. Со солта можете да ги исчисти дамките од пеглата,...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Направил 14 дупки во цевката и така почнал да одгледува растенија без плодна почва

Направил 14 дупки во цевката и така почнал да одгледува растенија без плодна почва

Ако сте страстен љубител на градинарството и сакате да растете сопствен зеленчук, овошје и други растенија, ова е дополнителен совет за да ви олесни да...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Ставила монета во замрзнувач пред да ја напушти куќата. Кога ќе дознаете зошто, веднаш ќе го сторите истото!

Ставила монета во замрзнувач пред да ја напушти куќата. Кога ќе дознаете зошто, веднаш ќе го сторите истото!

Ако припаѓате на луѓе кои поминуваат подолго време надвор од куќата или станот, тогаш овој трик е вистинската работа за вас. Дали некогаш сте се...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Одличен ТРИК! – Направете совршени кадрици со помош на фолија

Одличен ТРИК! – Направете совршени кадрици со помош на фолија

За триковите кои циркулираат на интернет не можете да знаете дали навистина функционираат додека не ги пробате. Трикот ветува дека во текот на ноќта...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Често се сечете? Мажите треба да се бричат пред појадокот

Често се сечете? Мажите треба да се бричат пред појадокот

По појадокот, почетокот на работата на дигестивниот систем ја забрзува и работата на срцето, која генерално ја подобрува циркулацијата на крвта, а со...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Декорирајте ја чинијата како ПРОФЕСИОНАЛЕЦ: Супер трикови од врвни готвачи кои ја претвораат храната во уметност

Декорирајте ја чинијата како ПРОФЕСИОНАЛЕЦ: Супер трикови од врвни готвачи кои ја претвораат храната во уметност

Конечно, дознајте како се прават цвеќиња од кромид, спирали од краставици и многу повеќе. Сите ние се восхитуваме гледајќи како професионални готвачи...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Супер трик со коцка мраз за вкусни и многу сочни плескавици

Супер трик со коцка мраз за вкусни и многу сочни плескавици

На тој начин ќе остане влажна, бидејќи мразот полека ќе се топи и ќе ја заштити од сушење. Исто така е одличен начин месото да добие мирис на скара, само...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk