← НАЗАД НА БОЗА
„Ало, така можеш само мене да ме бакнуваш“: Нема никој пољубоморен од оваа птица

„Ало, така можеш само мене да ме бакнуваш“: Нема никој пољубоморен од оваа птица

Би било подобро да не се шегува повеќе на овој начин со своето милениче. Кој би рекол дека птиците се љубоморни суштества? Сепак, изгледа како да...

Интересно | Нема коментари

Не може да се породи со празен стомак: Една жена родила бебе на паркингот на Мекдоналдс, и го испратила сопругот по храна

Не може да се породи со празен стомак: Една жена родила бебе на паркингот на Мекдоналдс, и го испратила сопругот по храна

Работниците во Мекдоналдс опишаа дека сè одеше многу брзо. Кога сте во последната фаза од бременоста, може да биде доста непријатно, бидејќи не знаете...

Интересно | Нема коментари

Најскапата чаша кафе во светот – 75 долари

Најскапата чаша кафе во светот – 75 долари

Пржилница за кафе во Лос Анџелес нуди чаша на овој пијалок за 75 долари, и самата вели дека нејзиното кафе е најскапото во светот. Klatch Coffee објави дека...

Интересно | Нема коментари

Неодоливи фотографии од градината на Кејт Мидлтон: Првите чекори на принцот Луи и играње со братот и сестрата

Неодоливи фотографии од градината на Кејт Мидлтон: Првите чекори на принцот Луи и играње со братот и сестрата

Градината е инспирирана од детството на Војвотката од Кембриџ. Принцот Луи, најмладото дете на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, за прв пат беше сликано...

Интересно | Нема коментари

Нарачал вино од 300 евра, а го испил она од 5.150 евра, откако келнерот отворил погрешно шише

Нарачал вино од 300 евра, а го испил она од 5.150 евра, откако келнерот отворил погрешно шише

Иако цената не е се за вистинските љубители на вино, овој гостин сигурно имаше ретко искуство да вкуси премногу скап пијалак. Наместо шише вино од 300...

Интересно | Нема коментари

Зошто неа не ја ангажираа за филм: Оваа девојка подобро се бори од цела армија во „Игра на престоли“

Зошто неа не ја ангажираа за филм: Оваа девојка подобро се бори од цела армија во „Игра на престоли“

Ние дефинитивно нема да се закачаме со неа. https://youtu.be/2NxJjw6d5t4 Мишел Смит дневно ги објавува видеата од својот тренинг на Instagram. А дека таа би била...

Интересно | Нема коментари

Неверојатни се: „Симпсонови“ пред две години ја предвиделе епизодата на „Игра на престоли“

Неверојатни се: „Симпсонови“ пред две години ја предвиделе епизодата на „Игра на престоли“

Тоа е сцената каде што змејот го уништува градот King' Landing. Популарната анимирана серија „Симпсонови“, како што е познато, предвидела многу настани...

Интересно | Нема коментари

Змеј на бејзбол натпревар!

Змеј на бејзбол натпревар!

Како би се почувствувале ако змеј ви прелета над главата? На отворањето на бејзбол сезоната на првенство во Јужна Кореја, публиката имаше што да види -...

Интересно | Нема коментари

По танцот, Тереза Меј играше фудбал, а многумина велат дека е едноставно – смешна

По танцот, Тереза Меј играше фудбал, а многумина велат дека е едноставно – смешна

Премиерката се гордее со англиските клубови, вели дека ги инспирира децата, возрасните и премиерите. Британската премиерка Тереза Меј играше...

Интересно | Нема коментари

Безос го откри новиот модел на летало кон Месечината: „Време е да се вратиме назад на Месечината“

Безос го откри новиот модел на летало кон Месечината: „Време е да се вратиме назад на Месечината“

Се планира да се вратат астронаутите на Месечината до крајот на 2024 година. Основачот и директор на Амазон, Џеф Безос, претстави модел на новото летало...

Интересно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk