← НАЗАД НА БОЗА
Нарачал вино од 300 евра, а го испил она од 5.150 евра, откако келнерот отворил погрешно шише

Нарачал вино од 300 евра, а го испил она од 5.150 евра, откако келнерот отворил погрешно шише

Иако цената не е се за вистинските љубители на вино, овој гостин сигурно имаше ретко искуство да вкуси премногу скап пијалак. Наместо шише вино од 300...

Интересно | Нема коментари

Зошто неа не ја ангажираа за филм: Оваа девојка подобро се бори од цела армија во „Игра на престоли“

Зошто неа не ја ангажираа за филм: Оваа девојка подобро се бори од цела армија во „Игра на престоли“

Ние дефинитивно нема да се закачаме со неа. https://youtu.be/2NxJjw6d5t4 Мишел Смит дневно ги објавува видеата од својот тренинг на Instagram. А дека таа би била...

Интересно | Нема коментари

Неверојатни се: „Симпсонови“ пред две години ја предвиделе епизодата на „Игра на престоли“

Неверојатни се: „Симпсонови“ пред две години ја предвиделе епизодата на „Игра на престоли“

Тоа е сцената каде што змејот го уништува градот King' Landing. Популарната анимирана серија „Симпсонови“, како што е познато, предвидела многу настани...

Интересно | Нема коментари

Змеј на бејзбол натпревар!

Змеј на бејзбол натпревар!

Како би се почувствувале ако змеј ви прелета над главата? На отворањето на бејзбол сезоната на првенство во Јужна Кореја, публиката имаше што да види -...

Интересно | Нема коментари

По танцот, Тереза Меј играше фудбал, а многумина велат дека е едноставно – смешна

По танцот, Тереза Меј играше фудбал, а многумина велат дека е едноставно – смешна

Премиерката се гордее со англиските клубови, вели дека ги инспирира децата, возрасните и премиерите. Британската премиерка Тереза Меј играше...

Интересно | Нема коментари

Безос го откри новиот модел на летало кон Месечината: „Време е да се вратиме назад на Месечината“

Безос го откри новиот модел на летало кон Месечината: „Време е да се вратиме назад на Месечината“

Се планира да се вратат астронаутите на Месечината до крајот на 2024 година. Основачот и директор на Амазон, Џеф Безос, претстави модел на новото летало...

Интересно | Нема коментари

Првите фотографии од најпопуларното момче во кралството беа објавени: Хари и Меган го покажаа својот син

Првите фотографии од најпопуларното момче во кралството беа објавени: Хари и Меган го покажаа својот син

Меган Маркл се породи пред два дена. Принцот Хари и Меган Маркл гордо го покажаа својот син два дена по породувањето. Војвотката од Сасекс изјави дека...

Интересно | Нема коментари

Работа: Дување во манекенки!

Работа: Дување во манекенки!

Погледнете со што беше зафатен асистентот на Наоми Кембел на Мет Гала забавата! Познатите дами го подготвуваат својот стајлинг со месеци за...

Интересно | Нема коментари

Овој дедо има 125 години и син од 8 години: Пуши цигари речиси цел живот, а ова е тајната на неговата долговечност

Овој дедо има 125 години и син од 8 години: Пуши цигари речиси цел живот, а ова е тајната на неговата долговечност

Тој е љубител на цигари 80 години. Либанецот Сулиман Ал-Мул има 125 години, син од осум години и вели дека тајната на неговиот долг живот лежи во...

Интересно | Нема коментари

Веднаш штом ќе викне, нејзиното милениче тргнува во напад: Девојче ја истренира птицата да ја брани од сите што не ѝ се допаѓаат

Веднаш штом ќе викне, нејзиното милениче тргнува во напад: Девојче ја истренира птицата да ја брани од сите што не ѝ се допаѓаат

Само еден знак е доволен. Едно девојче стана вистински хит на социјалните мрежи откако се појави видео на кое се гледа како ја истренирала својата...

Интересно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk