← НАЗАД НА БОЗА
Градската управа конфискувала куче поради долг и го продала на eBay

Градската управа конфискувала куче поради долг и го продала на eBay

Германскиот град Ahlen заплени семејно куче и го продаде за да ги подмири долговите, што предизвика бројни критики. Законите овозможуваат да се запленат...

Интересно | Нема коментари

Турчин кој има 152 внуци

Турчин кој има 152 внуци

Мулаим Кан од Инегол, во северозападниот дел на Турција, има 152 внуци. Овој 95-годишник е инаку, по потекло од поранешна Југославија. Тој беше учесник во...

Интересно | Нема коментари

Почитувани соседи, eве ви го моето ФИЧО, правете со него што сакате!

Почитувани соседи, eве ви го моето ФИЧО, правете со него што сакате!

Жена од Нови Сад го наполнила резервоарот, па го оставила автомобилот со клучевите среде улица - Причината е неверојатна! Никој досега не се осмелил да...

Интересно | Нема коментари

ПОЛОШО ОД ОВА НЕ МОЖЕ: Ова се најгрдите и најлудите куќи на БАЛКАНОТ! Сè е полно со КИЧ!

ПОЛОШО ОД ОВА НЕ МОЖЕ: Ова се најгрдите и најлудите куќи на БАЛКАНОТ! Сè е полно со КИЧ!

Неверојатно! Во последните неколку години, по сандачињата за електронска пошта кружи e-mail кој ја опишува фасцинацијата на Балканците, првенствено со...

Интересно | Нема коментари

По милиони like-ови, јајцето под притисок на популарноста се скршило

По милиони like-ови, јајцето под притисок на популарноста се скршило

Најпопуларната инфлуенсерка на социјалната мрежа Instagram, старлетата Кајли Џенер, ја изгуби битката од едно обично кокошкино јајце. Но, јајцето по...

Интересно | Нема коментари

Во Германија, постигнат светски рекорд за најголем собир на штрумфови

Во Германија, постигнат светски рекорд за најголем собир на штрумфови

Светски рекорд за најголем собир на штрумфови беше постигнат во еден мал град Lauchringen во јужниот дел на Германија, три години по првиот неуспех на овој...

Интересно | Нема коментари

Бараше фарба за коса и си ја најде близначката: Не се во сродство, но изгледаат речиси идентично …

Бараше фарба за коса и си ја најде близначката: Не се во сродство, но изгледаат речиси идентично …

Пола Петра (23) од Џорџија и Кејт Мур (29) од Конектикат, колку што знаат, не се во сродство. Сепак, без оглед на разликата од шест години помеѓу нив, тие...

Интересно | Нема коментари

Еден полицаец забележал незаконски фрленo пијано на улица и веднаш ја превземал работата во свои раце

Еден полицаец забележал незаконски фрленo пијано на улица и веднаш ја превземал работата во свои раце

Овој полицаец одеше по улицата на еден многу мрачен и дождлив ден. Но, тој има трик во ракавот кој всушност ќе открие дека тој не е полицаец, туку...

Интересно | Нема коментари

СЕ ОБЛЕКЛА КАКО ЗА ВО НОЌЕН КЛУБ, ПА ОТИШЛА НА СЕДНИЦА: Оваа гувернерка е шампионка на модните избори!

СЕ ОБЛЕКЛА КАКО ЗА ВО НОЌЕН КЛУБ, ПА ОТИШЛА НА СЕДНИЦА: Оваа гувернерка е шампионка на модните избори!

Нејзините политички и општествени ставови не го привлекоа толку многу вниманието на јавноста, колку изборот на фустан на популарната Паулина Ана Пола...

Интересно | Нема коментари

Ги тужи родители затоа што го направиле без дозвола!

Ги тужи родители затоа што го направиле без дозвола!

Маж (27) судски ги гони мајка му и татко му, бидејќи го „донеле на свет без негова дозвола“! https://www.instagram.com/p/BiTbc2OBaXn/?utm_source=ig_embed Маж од Индија одлучи да ги...

Интересно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk